Kajakowy Weekend Dziecka – 02.06.2016

Po raz trzeci ŚKTK „Neptun” zorganizował Kajakowy Weekend Dziecka. Podobnie jak w roku ubiegłym miejscem spotkania był staw Śmieszek Wielki w Żorach. Tym razem w akcji udział wzięli uczniowie: Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 5, Szkoły Podstawowej nr 12, Gimnazjum nr 4 i nr 7, w sumie 105 dzieci.

Kadra i organizatorzy od razu zabrali się do przystaruchu wszystkim biorącym udział. Po uroczystym powitaniu, przedstawieniu kadry oraz współorganizatorów podzielono całość na trzy grupy. Każda z grup miała do wykonania inne zadania: I grupa – zajęcia na wodzie, II grupa – zajęcia na lądzie i III grupa zajęcia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej. Po wykonaniu zadań grupy zmieniały swoje zadania aby w całości wykonać założony program. Tak więc, jedni skakali i biegali, drudzy pływali a pozostali „walczyli” z fantomem. Wszyscy zostali zapoznani, przez instruktorów, z zasadami bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Każdy w wolnej chwili mógł skorzystać z małego bufetu, ugasić pragnienie, zjeść kielbaskę z grilla czy skonsumować słodkości.

Niestety pogoda zmieniła zabawę w mały obóz przetrwania. wszyscy musieli zmieścić się pod ustawionym namiotem. Konkurencje, szybko ale dokończono, wręczono najlepszym medale, dyplomy oraz upominki i gadżety.

W czasie otwarcia, podczas wręczania medali oraz na zakończenie poinformowano wszystkich, że impreza jest dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wielkie podziękowania należą się:

  • kolegom z Klubu Kajakowego Meander za wspaniały pokaz umiejętności kajakarskich;
  • grupce uczniów Gimnazjum nr 4 za profesjonalny pokaz udzielania I pomocy przedlekarskiej ;
  • koledze Radkowi Godek, pracownikowi MOSiR Żory za życzliwość i fachową pomoc techniczną;
  • UM Żory za współorganizację;

Sprawozdanie: Śląski Klub Turystyki Kajakowej „Neptun” w Żorach