Żorskie uczennice oraz Otylia Jędrzejczak

Sportowe Mistrzynie spotkały się z żorskimi uczennicami podczas wyjątkowej lekcji WF-u

Jestem sobą, jestem Bella! – to hasło przewodnie akcji „Mistrzynie w Szkołach”, projektu autorstwa Otylii Jędrzejczak, którego celem jest mobilizacja dziewcząt do zwiększenia aktywności ruchowej. „Mistrzynie” spotkały się dziś z młodymi żorzankami w hali MOSiR.

W promowaniu aktywnego trybu życia i przekazywaniu uczennicom cennych rad, Otylię Jędrzejczak wspierają wspaniałe kobiety – Olimpijki, Mistrzynie Świata, Europy i Polski w różnych dyscyplinach sportu. Również te, które już zakończyły kariery sportowe i dziś spełniają się zawodowo i rodzinnie.

Zdrowy styl życia wśród młodych kobiet z Żor propagowały znane sportsmenki, które przez godzinę ćwiczyły wspólnie z uczestniczkami, a także zadbały o podniesienie ich poziomu pewności siebie, wiary we własne możliwości i motywację do działania.

Do Żor przybyły:

  • Otylia Jędrzejczak – najwybitniejsza polska pływaczka, specjalizująca się w stylu motylkowym, Mistrzyni Olimpijska z Aten, wielokrotna Mistrzyni i rekordzistka Świata, pięciokrotna Mistrzyni Europy, 126 krotna mistrzyni Polski.
  • Weronika Nowakowska – polska biathlonistka, trzykrotna olimpijka, srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Świata i Europy, złota, srebrna i brązowa medalistka Uniwersjady, aktualnie coach, trener mentalny i dziennikarka sportowa.
  • Justyna Święty – Ersetic – lekkoatletka, specjalizująca się w biegu na 400 metrów, złota medalistka Uniwersjady, wielokrotna mistrzyni Europy, oraz wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata, złota i srebrna medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
  • Luiza Złotkowska – polska łyżwiarka szybka, wielokrotna złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski oraz srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Świata, trzykrotna medalistka Uniwersjady, srebrna i brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Wyjątkowe spotkanie odbyło się w obecności Waldemara Sochy – Prezydenta Miasta Żory, Marka Utraty – Dyrektora MOSiR Żory, Sylwii Szczepanik – kierownik hali sportowej MOSiR Żory, Adriana Lubszczyka – naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Żory, Anny Gawełczyk-Kretek – Dyrektor SP4 im. Otylii Jędrzejczak oraz nauczycieli i opiekunów przybyłych wraz z dziewczętami.

Uczennice żorskich szkół podstawowych usłyszały wiele ciepłych i motywujących słów. Sportsmenki opowiedziały o swoich sukcesach, ale również o codzienności, trudnych momentach, kryzysach i sposobach na pokonanie chwilowego załamania i zwątpienia we własne siły.

W każdym sporcie jest mnóstwo momentów zwątpienia, strachu i zniechęcenia, ale po wszystkim czeka Was ogromna satysfakcja i w pamięci zostaną tylko te wspaniałe momenty, a nie złe chwile! – zwróciła się do dziewcząt Luiza Złotkowska.

Otylia Jędrzejczak mówiła: – Pamiętajcie o własnych wartościach, o tym, żeby z nich nie rezygnować i się nie poddawać. Osiągnięcie celu polega nie na tym, żeby zatrzymywać się przy ścianie, tylko na tym, żeby tę ścianę zburzyć! Przekraczać barierę własnych możliwości! W Was jest siła, jesteście piękne i wyjątkowe! Pamiętajcie o tym!

Uczennice otrzymały w prezencie pamiątkowe koszulki oraz upominki i plakaty z autografami gwiazd sportu. W projekcie wzięło udział ok. 450 uczestniczek z naszego miasta. Wydarzenie zostało realizowane przy wsparciu i partnerstwie Urzędu Miasta Żory oraz MOSiR Żory.

Galeria zdjęć wykonana przez fotografa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach ze spotkania „Mistrzynie w Szkołach”.

Źródło: UM Żory