Terminarz zajęć sekcji sportowych 2017/2018

Nazwa sekcji sportowej

Imię i nazwisko trenera, instruktora, kontakt telefoniczny Miejsce treningów, zajęć Godz. treningów, zajęć Informacja
o grupie
Uwagi Ilość dzieci
Sekcja tenisa stołowego Tadeusz Laska

Tel. 535 477 778

Świetlica LKS Rój Wtorek 18.00 – 20.00 Dzieci i młodzież szk. podstawowe, średnie 15.09.2017

12

Czwartek

18.00 – 20.00

Sekcja modelarska

Jan Pietrzykowski

Tel. 602 219 049

Modelarnia os. 700 Lecia Poniedziałek 16.00  – 18.00 Dzieci i młodzież szk. podstawowe, średnie 15.09.2017 12
Czwartek

16.00  – 18.00

Sekcja piłki nożnej Adam Adamczyk

Tel. 530  888 538

SP 19 Rybnik – Kłokoczyń Środa

Piątek

17.00 – 18.30

17.00 – 18.30

Dzieci rocznik 2005 09.2017

16

Sekcja piłki ręcznej

Agnieszka Moćko SP 17 Piątek 16.45 – 18.15 Dzieci rocznik 2010 – 2008 Od 20.10.2017

17

Zajęcia w sekcjach sportowych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach co roku organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, w ramach sekcjach sportowych, które prowadzone są na wysokim poziomie, pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. Młodzi sportowcy doskonalą swoje umiejętności w wybranych dyscyplinach sportowych, podnoszą sprawność fizyczną, kształtują właściwą sylwetkę sportową oraz uczą się sportowej rywalizacji i właściwych relacji w grupie. Jest to także antidotum na siedzący tryb życia, alternatywa na czas spędzany przy komputerze i pokonywanie własnych barier i słabości, ale przede wszystkim jest to miejsce i czas na doskonalenie talentów sportowych i dobrą zabawę.

Zajęcia są bezpłatne i dzieci mogą ćwiczyć w sekcjach: piłki siatkowej, ręcznej i nożnej, w sekcji tenisa stołowego, modelarskiej i sekcji kolarskiej.

Szczegółowy plan i miejsce treningów oraz kontakt z instruktorami prowadzącymi zajęcia znajduje się poniżej. Wszelkich, dodatkowe informacji udziela Z-ca Dyrektora MOSiR-u – Marek Utrata, tel. 32 43 41 751, lub Dział sportu, tel. 32 43 41 751.

Zdjęcia i relacje wybranych sekcjach sportowych:

Sekcja Kolarska MOSiR Żory, trener Dariusz Skupień

Oprócz zajęć treningowych zawodnicy Sekcji kolarskiej startują w zawodach wojewódzkich: Śląska Liga Rowerowa, zawodach z kalendarza Śląskiego Związku Sportowego, startowali także na wyścigach ogólnopolskich, Mistrzostwach Polski MTB oraz zawodach Mini Tour de Pologne w Katowicach i Krakowie. W przeciągu sezonu nasi zawodnicy startując w zawodach licencjonowanych kategorii: żak, żaczka, młodziczka, młodzik, junior młodszy odnieśli wiele znaczących sukcesów. Największym osiągnięciem były medale Mistrzostw Śląska, zwycięstwo w klasyfikacji rocznej kategorii żak ŚZKol oraz miejscach na podium Kamila Śpiewoka podczas Mini Tour de Pologme.

Sekcja Piłki siatkowej i instruktor piłki siatkowej Violetta Salińska

W zajęciach uczestniczą dzieci klas trzecich. W treningach uwzględniany jest rozwój zdolności motorycznych dziecka, doskonalone są podstawowe elementy techniczne w piłce siatkowej. Podczas zajęć dzieci biorą także udział w grach zespołowych i zabawach.

Sekcja Piłki ręcznej i instruktor piłki ręcznej Agnieszka Gawron

Zajęcia te adresowane są do wszystkich zainteresowanych dziewcząt z rocznika 2005-2006 i odbywają się dwa razy w tygodniu. Dzieci uczą się podstawowych elementów gry w piłkę ręczną. Zajęcia prowadzone są w formie gier i zabaw tak aby zachęcić dzieci do uprawiania sportu, a także pokazać najmłodszym korzyści wynikające ze spędzania wolnego czasu aktywnie, w grupie rówieśniczej.

Sekcja modelarska i instruktor lotniczy Jan Pietrzykowski

Dzieci szkolą się w modelarstwie lotniczym. Na zajęciach budują latawce, modele balonów, rakiet i modele latające szybowców i samolotów. Zaczynają od budowy najprostszych modeli latających, aż dojdą do wprawy i konstruują coraz bardziej skomplikowane modele, poznając przy tym różne materiały potrzebne do konstrukcji. Po zakończeniu budowy dzieci biorą udział w zawodach i turniejach. Podsumowaniem rocznego szkolenia jest udział i w zawodach okręgowych, a najlepsi kwalifikują się do Mistrzostw Polski Młodzików. W ubiegłym roku drużyna z Modelarni MOSiR Żory zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Polski na 30  startujących ekip z całego Kraju. Po ukończeniu szkolenia podstawowego chętni mogą nadal uczęszczać na zajęcia i rozwijać swoje umiejętności budując bardziej skomplikowane modele, aż do modeli zdalnie sterowanych. Młodzi modelarze uczą się także korzystania z dokumentacji oraz czytania rysunków technicznych. Na dodatkowych zajęciach pasjonaci i zainteresowani budują modele kartonowe i plastikowe Entuzjastów modelarstwa i lotnictwa zapraszamy do korzystania z fachowej literatury modelarskiej i lotniczej.

Sekcja tenisa stołowego i instruktor Tadeusz Laska

Prócz zajęć ogólnorozwojowych dzieci i młodzież jest wdrażana w tajniki grania. Na samym początku ćwiczenia są mniej skomplikowane, pozwalające na oswojenie się z paletką, poznanie podstawowych serwów, ruchów i odbić. Przez systematyczne ćwiczenia dochodzi się do dużej wprawy, a następnie bierze udział w licznych turniejach, co motywuje do dalszej pracy.

Sekcja piłki nożnej i trener Adam Adamczyk

Dzieci biorą udział w zajęciach ogólnorozwojowych. Poznają podstawowe techniki grania, pracują w grupie i odnoszą już pierwsze sukcesy. W ubiegłym roku młodziki rocznik 2003 i młodsi rywalizowały na szczeblu podokręgu Rybnik w grupie “B”. Zajęli drugie miejsce i uzyskali awans do grupy “A”. Wygrali 7 meczy, przegrywając 1. Obecnie rywalizują w grupie “A” o awans do III Ligi Wojewódzkiej. Na treningach uczestniczy średnio 20 dzieci.

Sekcja piłki nożnej i trener Grzegorz Padoł

Dzieci trenują w zespole, uczą się podstaw gry w piłkę nożną. Zajęcia prowadzone są również w formie gier i zabaw aby zachęcić młodych sportowców do dalszych treningów.