HARMONOGRAM ZAJĘĆ – SZKÓŁKI SPORTOWE MOSIR ŻORY

Nazwa szkółki 

Imię i nazwisko trenera, instruktora kontakt telefoniczny Miejsce treningów, zajęć Godz. treningów, zajęć Informacja
o grupie
Tenis stołowy Jarosław Badura 516 351 010 Pawilon sportowy Żory-Rój, ul. Wodzisławska 213 Poniedziałki
16.00 – 18.00

Środy
15.00 – 17.00

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, kl. I – VIII

Modelarska

Jan Pietrzykowski 602 219 049 Modelarnia os. 700-lecia Poniedziałek
16.00  – 18.00

Czwartek
16.00  – 18.00

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym
Sekcja kolarska Dariusz Skupień 500 036 873 Pawilon Sportowy, ul. Wodzisławska 213 więcej informacji wkrótce

Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym

Zajęcia w sekcjach sportowych

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach co roku organizuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, w ramach sekcjach sportowych, które prowadzone są na wysokim poziomie, pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. Młodzi sportowcy doskonalą swoje umiejętności w wybranych dyscyplinach sportowych, podnoszą sprawność fizyczną, kształtują właściwą sylwetkę sportową oraz uczą się sportowej rywalizacji i właściwych relacji w grupie. Jest to także antidotum na siedzący tryb życia, alternatywa na czas spędzany przy komputerze i pokonywanie własnych barier i słabości, ale przede wszystkim jest to miejsce i czas na doskonalenie talentów sportowych i dobrą zabawę.

Zajęcia są bezpłatne i dzieci mogą ćwiczyć w sekcjach: piłki siatkowej, ręcznej i nożnej, w sekcji tenisa stołowego, modelarskiej i sekcji kolarskiej.

Szczegółowy plan i miejsce treningów oraz kontakt z instruktorami prowadzącymi zajęcia znajduje się poniżej. Wszelkich, dodatkowe informacji udziela Dział sportu, tel. 32 43 41 751.

Zdjęcia i relacje wybranych sekcjach sportowych:

Sekcja Kolarska MOSiR Żory, trener Dariusz Skupień

Oprócz zajęć treningowych zawodnicy Sekcji kolarskiej startują w zawodach wojewódzkich: Śląska Liga Rowerowa, zawodach z kalendarza Śląskiego Związku Sportowego, startowali także na wyścigach ogólnopolskich, Mistrzostwach Polski MTB oraz zawodach Mini Tour de Pologne w Katowicach i Krakowie. W przeciągu sezonu nasi zawodnicy startując w zawodach licencjonowanych kategorii: żak, żaczka, młodziczka, młodzik, junior młodszy odnieśli wiele znaczących sukcesów. Największym osiągnięciem były medale Mistrzostw Śląska, zwycięstwo w klasyfikacji rocznej kategorii żak ŚZKol oraz miejscach na podium Kamila Śpiewoka podczas Mini Tour de Pologme.

Sekcja modelarska i instruktor lotniczy Jan Pietrzykowski

Dzieci szkolą się w modelarstwie lotniczym. Na zajęciach budują latawce, modele balonów, rakiet i modele latające szybowców i samolotów. Zaczynają od budowy najprostszych modeli latających, aż dojdą do wprawy i konstruują coraz bardziej skomplikowane modele, poznając przy tym różne materiały potrzebne do konstrukcji. Po zakończeniu budowy dzieci biorą udział w zawodach i turniejach. Podsumowaniem rocznego szkolenia jest udział i w zawodach okręgowych, a najlepsi kwalifikują się do Mistrzostw Polski Młodzików. W ubiegłym roku drużyna z Modelarni MOSiR Żory zajęła IV miejsce w Mistrzostwach Polski na 30  startujących ekip z całego Kraju. Po ukończeniu szkolenia podstawowego chętni mogą nadal uczęszczać na zajęcia i rozwijać swoje umiejętności budując bardziej skomplikowane modele, aż do modeli zdalnie sterowanych. Młodzi modelarze uczą się także korzystania z dokumentacji oraz czytania rysunków technicznych. Na dodatkowych zajęciach pasjonaci i zainteresowani budują modele kartonowe i plastikowe Entuzjastów modelarstwa i lotnictwa zapraszamy do korzystania z fachowej literatury modelarskiej i lotniczej.

Sekcja tenisa stołowego i instruktor Jan Badura

Prócz zajęć ogólnorozwojowych dzieci i młodzież jest wdrażana w tajniki grania. Na samym początku ćwiczenia są mniej skomplikowane, pozwalające na oswojenie się z paletką, poznanie podstawowych serwów, ruchów i odbić. Przez systematyczne ćwiczenia dochodzi się do dużej wprawy, a następnie bierze udział w licznych turniejach, co motywuje do dalszej pracy.