na grafice zapowiedź ambasadora wydarzenia i zdjęcie Magdaleny Grzywy oraz zaproszenie

Ambasadorką tegorocznej edycji zawodów cyklu Biathlon dla Każdego będzie Magda Grzywa, Olimpijka z Turynu, mistrzyni i wicemistrzyni Europy z 2000 roku.

Miasta w których zagości Polski Związek Biathlonu: kliknij tutaj

Zapisy na wydarzenie w Żorach: kliknij tutaj

na plakacie informacje o atrakcjach dodatkowych biathlonu i loga partnerów

Zapełnia się lista uczestników imprezy “Biathlon Dla Każdego”. Oprócz sportowych emocji dostępnych będzie wiele towarzyszących atrakcji. Z przyjemnością prezentujemy grono naszych partnerów.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć zapraszamy do zapisów – link znajdziecie poniżej.

na plakacie informacje o zawodach biathlonowych, loga i ilustracje strzeleckie

Ruszyły zapisy do udziału w jubileuszowej edycji „Biathlon Dla Każdego”. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież oraz dorośli. Klasyfikacja obejmuje kategorie indywidualne a także  kategorię,  w której mogą  rywalizować drużyny złożone z członków rodzin – „Family CUP”.

W tym roku na starcie mogą pojawić się również 6-latki (rocznik 2018).

Dla każdej grupy wiekowej określony jest dystans biegowy połączony ze strzałami z karabinka laserowego do tarczy. Udział w zawodach jest bezpłatny. Każdy może spróbować! Wszyscy otrzymują na mecie upominek a zwycięzcy nagrody rzeczowe oraz statuetki.

To doskonała okazja do popularyzacji i upowszechniania biathlonu. Impreza połączona jest z licznymi, dodatkowymi atrakcjami a także punktami wystawienniczymi.

Zapisany na zawody przyjmowane są wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy do dnia 24 maja 2024 r. Organizator ustala limit uczestników – decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram imprezy:

  • godz. 09:30-10:45 – odbieranie numerów startowych,
  • godz. 11:00 – start do pierwszego biegu,
  • ok. godz. 14:30 – zakończenie zawodów i wręczenie nagród

Organizator: Polski Związek Biathlonu, Współorganizator: MOSiR Żory

na grafice na jasnym tle informacja o turniejach biathlonowych i logo wydarzenia oraz partnerów

Prezentujemy miejsca, na terenie całego kraju, do których zawita letnia odmiana biathlonu. Na trasie 12 miast, w tym również Żory!

‍„Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży, ale również osób dorosłych, które rywalizując w biegu na krótkim dystansie z dwoma strzelaniami z broni laserowej uczą się biathlonowej rywalizacji. Od maja do października będziemy promować pasję do biathlonu, by jak największa liczba osób mogła skorzystać z tej formy aktywności. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła ponad 2500 uczestników!

Zapraszamy! Zapisy już wkrótce.