na zdjęciu siatkarki w hali sportowej

Historyczne 5 miejsce seniorek MUKS Sari Żory!

Zawodniczki MUKS Sari Żory zakończyły sezon w 2 Lidze Kobiet na najwyższym w historii występów – 5 miejscu

Rywalizacja w 3 grupie jak co roku była bardzo zacięta i wyrównana do samego końca.

Młody zespół na początku potrzebował kilku meczy na zgranie się i ogranie. Pierwsze zwycięstwo w 4 kolejce dodało dziewczynom pewności siebie i kolejne mecze był zdecydowanie bardziej wyrównane. W pierwszej rundzie drużyna Sari zdobyła tylko 8 punktów z dwoma zwycięstwami na koncie i znajdowała się w dolnej części tabeli.

Wykonywana praca na treningach i zdobyte doświadczenie przełożyło się na lepszą dyspozycję w rundzie rewanżowej. Sari wygrało w niej 4 mecze, zespół okazał się być trudnym przeciwnikiem dla zespołów walczących o awans. Kilka piłek mogło zmienić wyniki na niemałe niespodzianki w lidze – aż 4 przegrane tie-breaki i końcówki trzecich setów, które do
tie-breaków mogły doprowadzić.

Połączenie młodych zawodniczek z jeszcze młodszymi i osiągnięcie takiego wyniku jest dużym sukcesem. Przełożyło się to również na wysoki wynik w rozgrywkach juniorek – finały wojewódzkie i awans na Mistrzostwa Polski. Jeszcze więcej radości daje włączenie młodych w końcówce sezonu, a w szczególności młodziczki MUKS Sari Żory, która rozegrała cały ostatni zwycięski mecz z Jankowem Przygodzkim.

Skład: Stanowska Adrianna , Antas Aleksandra, Bierza Patrycja, Cabaj Martyna, Drąg Magdalena, Heller Veronika, Henek Paulina, Kryściak Julia, Księżarczyk Katarzyna, Kukuczka Paulina, Mishchenko Maryna, Semeniuk Roksana, Smołka Julia, Świsulska Julia, Wrona Aleksandra oraz Husarek Marta i Kujon Malwina (które ze względów zdrowotnych nie dokończyły sezonu).

Trenerzy: Wrzeszcz Paweł i Michna Adam