na zdjęciu grupowym uczestnicy konwencji fitness w hali sportowej

2. Żorska Konwencja Fitness – 01.04.2023

Była moc podczas II Konwencji Fitness w Hali sportowej MOSiR-u w Żorach

Dużo energii i sportowych emocji dali z siebie uczestnicy II Konwencji Fitness, która miała miejsce 1 kwietnia 2023 roku w Hali sportowej MOSiR, w Żorach. To już jej druga edycja, przypomnijmy, że gwiazdą pierwszej był Daniel Kuczaj, który w asyście wyśmienitych ekspertów i partnerów wydarzenia poprowadził konwencję w 2022 roku.

W tym roku, podczas II Konwencji Fitness wszystko działo się w ekspresowym, dynamicznym tempie. To było „fitnessowe szaleństwo”. Ćwiczenia były zróżnicowane i przeplatane krótkimi przerwami, w czasie których można było złapać oddech, wziąć udział w losowaniu nagród, skorzystać z usług na przygotowanych stanowiskach przez zaproszonych partnerów i sponsorów wydarzenia.

Na wstępie rozgrzewkę poprowadziła instruktorka fitness-u z Żor, trener personalny, instruktor wielu międzynarodowych programów  – Weronika Porada. Po niej przyszedł czas na trening rozciągający jogi  z udziałem  Małgorzaty Grabary – dr hab. nauk o kulturze fizycznej, profesor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Kierownik Zakładu Rekreacji i Odnowy Psychosomatycznej, wykładowcy rekreacji ruchowej w oparciu o system fizycznych ćwiczeń hatha jogi, instruktorki rekreacji ruchowej z zakresu fitness. Zaserwowane ćwiczenia pomogły naszym uczestnikom odpowiednio przygotować ciała do intensywniejszych treningów.

Bardzo dynamiczny i energetyczny trening fitness pod nazwą „Super Cardio” odbył się z udziałem zaproszonego  gościa – Tomasza Choińskiego, trenera personalnego, instruktora fitness i kulturystyki, byłego członka Teamu Be Active Ewy Chodakowskiej. Podczas tak intensywnego treningu koszulki były mokre od potu. W tym czasie wszystkie miejsca na boisku były w 100 procentach wykorzystane przez 100 uczestników.

Przed kolejnym wybuchem endorfin podczas intensywnych ćwiczeń, była chwila wytchnienia, czas na relaks i odpoczynek. Na licznie przygotowanych stanowiskach przez partnerów wydarzenia uczestnicy II Konwencji Fitness mieli do dyspozycji między innymi stanowisko odnowy biologicznej i stanowisko podologiczne. Była możliwość skorzystania z zabiegów na urządzeniu SiS czyli super indykcyjnej stymulacji, a także Winback, można było wziąć udział w treningu na urządzeniu EMS, polegającym na jednoczesnej stymulacji aż 6 partii mięśni. Nie zabrakło również miejsca do degustacji wybranych produktów dla sportowców oraz do pielęgnacji urody. Był to też czas, w którym wręczono nagrody konkursowe dla uczestników konwencji.

Po przerwie, na trening „Full Body Workout” zaprosiła specjalna gwiazda II Konwencji Fitness i polskiego fitnessu – Katarzyna Dziurska. Laureatka europejskiego konkursu Fitness Gimnastyczny Arnold Classic Europe, Mistrzyni Świata w Fitness Figure Classic, Mistrzyni Europy Bikini Fitness oraz wielokrotna Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski w Fitness Soft. Jej elektryzujący i wyjątkowy sposób, w jaki poprowadziła trening zaangażował wszystkich ćwiczących. Bardzo płynnie przechodziła z ćwiczenia do ćwiczenia. 60 minut intensywnego treningu pozwolił zaangażować wszystkie partie mięśni. Każdy mógł ćwiczyć w swoim tempie. Tu naprawdę nie można było się nudzić.

Po takim show, po takim mocnym „szaleństwie fitnessowym” i wszystkich wyczerpujących treningach przyszedł  wreszcie czas na prawdziwy relaks. W eleganckim stylu, przy relaksującej muzyce, uspakajające i wyciszające ćwiczenia poprowadziła nauczycielka jogi Iyengara – Małgorzata Kubica z Żor, która już od dwóch dekad zajmuje się jogą, będącą jej wielką pasją.

Podsumowania imprezy dokonała Anna Ujma – właściciel Studia Arkan, która scaliła wszystkie punkty programu, prezentując gwiazdy i partnerów. Na zakończenie imprezy przyszedł czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia oraz wręczenie głównych nagród dla zwycięzców. Można było podejść do gwiazd i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, skorzystać z konsultacji i porad wszystkich zaproszonych partnerów – sponsorów, a także skosztować specjalnie przygotowanych posiłków w Fit Barze.

W tym dniu podczas nieobecności Dyrektora MOSiR-u, Marka Utraty, ceremonii otwarcia imprezy oraz jej zamknięcia dokonała Sylwia Szczepanik, p.o. Dyrektora, która już zaprosiła wszystkich na III Konwencje Fitness w przyszłym roku.

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować przede wszystkim tak licznie przybyłym uczestnikom II Konwencji Fitness oraz naszym wyjątkowym  gwiazdom.

Dziękujemy również Sponsorom/ Partnerom wydarzenia, bez których ta impreza nie odbyłaby się w takiej formie:

 • Extralowi Aluminium,
 • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego nr 1 w Raciborzu,
 • Centrum Medycznemu ProVITA – Robertowi Trybulskiemu,
 • Studiu Zmiana,
 • Studiu Urody Bellissima – Wiolecie Pawłowskiej,
 • Gabinetowi Podologicznemu  Jana Cyrulika,
 • FitnessCube,
 • DOZ SA,
 • Studiu Ashima – Małgorzacie Kubicy
 • Weronice Poradzie.
 • Za nagłośnienie, promowanie, relacjonowanie na żywo i sprawozdanie z imprezy pragniemy też złożyć serdeczne podziękowania wszystkim Partnerom Medialnym;
 • Radiu 90,
 • TVT Telewizji Regionalnej,
 • TV HD Żory,
 • Tuzory.pl,
 • Pozytywnezory.pl,
 • Zory24.pl,
 • Naszemiasto.pl,
 • Nowiny.pl
 • Nowiny Żorskie
 • enowiny.pl.