na zdjęciu zawodnicy turnieju przedszkolaków w zdjęciu grupowym w żorskiej hali

28. Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków – 12.12.2023

To była wyjątkowa, sportowa rywalizacja przedszkoli z udziałem Mikołaja!

8 grudnia br., z okazji dnia Mikołaja, gościliśmy w Hali sportowej MOSiR-u dwanaście piętnastoosobowych reprezentacji z żorskich przedszkoli! Mikołajkowy Turniej Przedszkolaków, to największa i najpopularniejsza impreza sportowa wśród dzieci, która od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W tym roku przypadła jej już XXVIII edycja, podczas której mieliśmy okazję przyglądać się i kibicować najmłodszym sportowcom, rywalizującym ze sobą w ośmiu konkurencjach sprawnościowych. Dla niektórych był to pierwszy debiut na arenie sportowej. Cieszy fakt, że tak liczne grono dzieci, przybyło w tym roku aby wziąć udział w zawodach,  którym towarzyszył Mikołaj i żywe maskotki; Sznupek, Lewek, Żorek i Żorka, Reniferek i Świnka Twinpigs. Łącznie w imprezie wzięło udział 180 dzieci.

Po wspólnej rozgrzewce  poprowadzonej przez Marzenę Szymańską, przyszedł czas na oficjalne otwarcie turnieju, którego dokonał dyrektor MOSiR Żory – Pan  Marek Utrata w asyście zaproszonych gości, aspirantów z żorskiej Komendy  Policji, Panów; Marcina Leśniaka, Oficera Prasowego  oraz  Naczelnika Wydziału Ruchu drogowego, Łukasza Orłowskiego. Zawodom towarzyszył także zespół Mażoretek „Eksplozja” z MOK-u oraz dziewczynki ze szkoły tańca Movimento w Żorach, prezentując w przerwach swoje wyjątkowe umiejętności taneczne. Były również czas na animacje i zabawy z maskotkami, i Mikołajem.

Podczas imprezy panowała sportowa atmosfera. Emocje sięgały zenitu. Nie można było nie docenić w tym dniu również bardzo licznie przybyłej dziecięcej publiczności, która w asyście rodziców i opiekunów gromkimi brawami nagradzała swoje reprezentacje, zagrzewając do sportowej rywalizacji. Podczas imprezy zostały przeprowadzone dla nich dwa konkursy. Dzieciom, które brały w nich udział wręczono pluszowe maskotki. Ponadto wszystkie kibicujące przedszkolaki zostały poczęstowane słodyczami przez Mikołaja, któremu towarzyszyły zabawne, żywe maskotki. W tym czasie na boisku trwała zacięta, sportowa rywalizacja „małych sportowców”. Widać było również ogromne zaangażowanie opiekunów, wychowawców, którzy kibicowali swoim podopiecznym. Dało się zauważyć, że włożyli oni sporo wysiłku w dobre przygotowanie zawodników. Dzieci doskonale radziły sobie podczas wszystkich konkurencji. Poprawne wykonanie zadań w jak najkrótszym czasie, dawało możliwość zdobycia jak największej ilości punktów dla swojej drużyny. Suma zdobytych w ten sposób punktów przez przedszkola, decydowała o kolejności zajętego miejsca w klasyfikacji końcowej.

Wyniki turnieju:  

 • I miejsce Przedszkole Nr 16
 • II miejsce Przedszkole Nr 19
 • III miejsce Przedszkole Nr Interactive Kids
 • IV miejsce Przedszkole Nr 4
 • V miejsce Przedszkole Nr 23
 • VI miejsce Przedszkole Wesołe Krasnoludki
 • VII miejsce Przedszkole Nr 23 Filia
 • VIII miejsce Przedszkole Nr P 13
 • IX miejsce Przedszkole Nr 6
 • X miejsce Przedszkole Nr 5
 • XI miejsce Przedszkole Nr 17
 • XII miejsce Przedszkole Nr 22

Na zakończenie wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, pamiątkowymi medalami i dyplomami. Na reprezentacje przedszkoli czekały także pamiątkowe puchary i pluszowe maskotki, ufundowane przez organizatora. Dzieci biorące udział w turnieju otrzymały także w pakietach soczki i batoniki od sponsora As Vending. /Fotogaleria z imprezy w załączeniu/.

Organizator pragnie także serdecznie podziękować, za duży wkład pracy, w przeprowadzeniu turnieju, uczniom z Zespołu Szkół nr 2 w Żorach, którzy pod kierunkiem nauczycielek; Pani Katarzyny Szczurek i Pani Katarzyny Famulskiej, pełnili rolę sędziów i dbali o jego prawidłowy przebieg.

Do zobaczenia na naszych, kolejnych imprezach sportowych, na które już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.