na zdjęciu grupowym uczestnicy zajęć fitness w hali sportowej

Fitness show z taśmami oporowymi!

Przybyło miłośników gimnastyki z taśmami oporowymi, którzy w dniu 7 lutego br. postanowili odwiedzić „Mosirowską” halę sportową by uczestniczyć w kolejnej porcji dawki energii, z Team’em Kamili Śmietany i Pawła Oleksego, trenerów, pasjonatów sportu siłowego. Tym razem z naszej zimowej propozycji skorzystało już 50 osób. Niektórym z dorosłych towarzyszyły dzieci, mające swoje zajęcia w „Kąciku malucha”, gdzie spędziły swój czas pod opieką animatorów.

Nowe propozycje ćwiczeń, intensywny, różnorodny trening, zastosowanie taśm oporowych, sprawiły to, że szybko minął czas. Wiemy, że jest to sport dla wszystkich; dla biegaczy, trenujących sporty siłowe, czy też po prostu dla lubiących być w „dobrej formie”. Jest to sport, który można uprawiać dosłownie wszędzie. Taśmy nadają się do treningu całego ciała. Każdy znajdzie taki zestaw taśm do ćwiczeń, który będzie odpowiadał jego aktualnej kondycji i celom. Taśmy można wszędzie ze sobą zabrać; na wycieczkę, w podróż czy na wakacje.

Żywimy nadzieję, że ta forma treningu znajdzie zwolenników, przyjmie się u nas i mocno rozwinie, a my postaramy się sprostać oczekiwaniom i zorganizować kolejne, takie treningi.

Podczas zajęć osoby uczestniczące w treningu miały zapewnione przez organizatorów gumy oporowe oraz mogły skorzystać z konsultacji i porad trenerów. Ponadto nad ich bezpieczeństwem przez cały czas czuwała opieka medyczna.

W trakcie imprezy odbył się także konkurs z nagrodami. Szczęśliwcy otrzymali od partnerów wejściówki na treningi oraz pamiątkowe koszulki z „Akcji Zima”, z MOSiR-em, od organizatora.

Podczas, gdy rodzice mieli  krótką przerwę na odpoczynek, dzieci też miały swoją małą porcję energii. Ze Szkołą tańca „Mazumba” zatańczyły ulubioną „Zumbę Kids” i zostały przez organizatora poczęstowane „słodkim upominkiem”.