Plakat promujący Urodziny Miasta Żory z wizerunkami: planet, pojazdów kosmicznych oraz robotów i informacjami zawartymi w tekście

Kosmiczne Urodziny Miasta Żory w hali MOSiR!

752. Urodziny Miasta Żory zapowiadają się nieziemsko! Na młodszych i starszych mieszkańców naszego miasta będą czekały bardzo ciekawe atrakcje, a motywem przewodnim głównej części obchodów będą roboty oraz kosmos.

Główna cześć obchodów Urodzin Miasta Żory tym razem odbędzie się w hali sportowej MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej 10. Dokładnie w dniu założenia Miasta, czyli 24 lutego o godz. 17:00 odbędzie się tam rodzinna impreza pełna atrakcji.  Rozpocznie ją interaktywny spektakl pt. „Robotrons – Niepokonani Aniołowie Galaktyki” z udziałem imponujących robotów! Po przedstawieniu będzie można zrobić sobie zdjęcie z robotami i skorzystać z pozostałych atrakcji, a te z pewnością zachwycą gości!

W mobilnym planetarium będzie można podziwiać pokazy astronomiczne pod hasłem „Lecimy w Kosmos!” dla dzieci w wieku do 7 lat oraz „Niebo + Słońce” dla starszych dzieci a także młodzieży, a nawet dorosłych.

Na wszystkich gości będą też czekały warsztaty kosmiczne: gogle VR, budowanie bazy księżycowej z klocków LEGO Duplo, obserwacje przez mikroskop i wystawa prawdziwych meteorytów.  Będą też warsztaty z robotyki, widowiskowe eksperymenty fizyczne i chemiczne, stanowiska doświadczalne i zajęcia z wyrabiania glutków.

Na młodsze dzieci będą też czekały dwa dmuchańce a wszyscy goście będą mogli liczyć na słodki poczęstunek. Wszystkie atrakcje są bezpłatne!

Źródło: UM Żory