Jubileuszowy, piąty Festiwal Akrobatyki i Gimnastyki w Żorach już za nami

W żorskiej hali widowiskowo-sportowej 2 kwietnia widzowie już po raz piąty byli świadkami niesamowitego show akrobatyczno-gimnastycznego z udziałem wybitnych polskich sportowców w tej dziedziny sportu a zarazem gwiazd programu Mam Talent. Była to wyjątkowa okazja aby w bezpośredni sposób podziwiać tak wielu akrobatów, artystów
i sportowców prezentujących najwyższy europejski i światowy poziom akrobatycznych umiejętności. W tegoroczny programie zawarte były pokazy piramid i układów akrobatyczno-gimnastycznych, skoków na trampolinie a także liczne nowe atrakcje. Po raz pierwszy widzowie mogli zobaczyć duet Delfinę i Barka zwycięzców V edycji Mam Talent, którzy od wielu lat występują w pokazach w kraju i na świecie. Nowością był także pokaz rocknrolla akrobatycznego w wykonaniu najlepszej na świecie pary Anna Miadzielec & Jacek Tarczyło, wielokrotnych mistrzów Świata i Europy. Pojawiła się również Aleksandra Bednarz finalistka ubiegłorocznej edycji Mam Talent w niezwykłym pokazie Catwomen. Jest ona także brązową medalistką Mistrzostw Świata Pole Dance 2015. Po raz trzeci na festiwalu, ale w zupełnie nowym pokazie, w podwieszanej kuli pod dachem hali zaprezentowała się Anna Filipowska jedna z najlepszych akrobatek w Polsce. W jej wykonaniu żorzanie podziwiali również akrobatykę powietrzną na szarfie. Nowością był również pokaz akrobatyczny na podwieszanych kołach i szarfie wychowanków Anny Filipowskiej z grupy SK Talent. Patryk Niekłań natomiast zaprezentował się w stalowym pierścieniu, który w rytm dynamicznej muzyki wyeksponował niesamowite umiejętności panowania nad kołem. I jak zawsze w najbardziej dynamicznych pokazach grupowych oraz dwójkowych i trójkowych matę gimnastyczną opanowała grupa Acro Team Silesia skupiająca najlepszych zawodników tej dyscypliny na Śląsku. To właśnie Ich mogliśmy również podziwiać podczas emisji Mam Talent w 2015 roku kiedy to zajęli 2 miejsce. Podobnie jak w poprzednich edycjach, doskonale zaprezentowali się zawodnicy AZS AWF Katowice w do perfekcji opanowanych i wyreżyserowanych skokach na trampolinie. Całość występów w przepiękny sposób ozdobił akompaniament skrzypiec elektronicznych, na których zagrał Tomasz Dolski zdobywca 3 miejsca I edycji talent show „Must be the Music-Tylko Muzyka”. W końcowej części festiwalu uroczystego podsumowania piątej edycji dokonał Dyrektor MOSiR Żory Arkadiusz Stanula w obecności współtwórczyni tego show a także wybitnej trenerki Renaty Firak.

Tegoroczna edycja Festiwalu zgromadził ponad 700 widzów. Organizator MOSiR Żory, składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom, trenerom i wykonawcom, dzięki którym kolejna edycja festiwalu  na długo pozostanie w pamięci wszystkich widzów. Dziękujemy również wszystkim poniżej wymienionym sponsorom dzięki którym impreza mogła odbyć się na takim wysokim poziomie.

  • EXTRAL Aluminium Żory
  • Centrum Ogrodnicze Limba Żory
  • Restauracja Pizzeria Frykas
  • Centrum Samochodowe Continental Żory
  • Siłownia FIT-TIME
  • TOWER – School Of English

Zobacz zdjęcia z wydarzenia autorstwa Rafała Kalinowskiego – portal Zory24.pl – kliknij tutaj

Posłuchaj wypowiedzi artystów oraz Dyrektora MOSiR-u w materiale Radio90 – kliknij tutaj