Żywa, biało-czerwona flaga, utworzona z pięciuset biegaczy przemierzy uliczki żorskiej Starówki! Wszystko po to, by uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorem I Żorskiego Biegu Biało-Czerwonego jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

W sumie 500 koszulek w kolorach białym i czerwonym będzie czekało na uczestników I Żorskiego Biegu Biało-Czerwonego, który w niedzielę, 11 listopada punktualnie o godz. 11:11 wystartuje z rynku naszego miasta. Liczącą 2,5 km trasę przebiegnie 500 osób, które ubrane w barwy narodowe stworzą „żywą flagę”. – Mile widziane są wszelkie biało-czerwone akcenty i atrybuty, takie jak czapeczki, flagi, czy wymalowane twarze – informują organizatorzy biegu.

Udział jest biegu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona do 500 osób. O możliwości startu będzie decydowała kolejność zgłoszeń, a zapisy będą przyjmowane w biurze zawodów na żorskim rynku, w dniu imprezy od godziny 9:00. W biegu mogą wziąć udział osoby w każdym wieku – niepełnoletni muszą jednak posiadać zgodę opiekunów prawnych. Każdy z uczestników nie tylko otrzyma pamiątkową koszulkę, ale też weźmie udział w losowaniu nagród.

Udział w biegu zapowiedzieli także: Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha, Piotr Kosztyła, Anna Gaszka, Anna Nowacka, Anna Ujma, Piotr Huzarewicz, Arkadiusz Kuś, Krzysztof Mentlik, Jacek Miketa, Kamil Owczarek oraz Arkadiusz Stanula.