na zdjęciu grupowym uczestnicy turnieju tenisa

Piknik Tenisowy – 08.06.2024

8 czerwca 2024 r. na kompleksie kortów tenisowych Ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Żorach Roju odbył się turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży w ramach corocznego Pikniku Tenisowego organizowany przez MOSiR Żory oraz AMT Szkołę Tenisa.

Na 3 kortach rywalizowało 20 zawodników i zawodniczek podzielnych na cztery kategorie wiekowe. Rywalizację w najmłodszej kategorii czyli skrzatek wygrała Marysia Dąbrowska, która pokonała w finale Agatę Klich. Z kolei w grupie młodzików zwyciężył Karol Ciupka, II miejsce zajął Patryk Piotrowski a III lokatę wywalczył Rafał Szczęsny. W grupie najstarszej wśród dziewcząt I miejsce zajęła Anna Przygodzka, II miejsce dla Alicji Myśliwiec a trzecie dla Emilii Olszewskiej. Natomiast w grupie chłopców najlepszym okazał się Tomasz Frysz, który nie miał sobie równych i zwyciężył w kategorii juniorów. Na kolejnych miejsca uplasowali się odpowiednio, miejsce drugie Mateusz Piotrowski, miejsce trzecie Bartosz Frysz.

Łącznie rozegrano 30 meczów, które obserwowało liczne grono rodziców. Oprócz samej rywalizacji był też czas na poczęstunek i opalanie w promieniach czerwcowego, popołudniowego słońca.

Najlepszym na zakończenie zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody przygotowane przez MOSiR. Szczególne podziękowania należą się koordynującemu całość zmagań i prowadzącego turniej trenera tenisa Andrzeja Mazura.