na zdjęciu oficjalne przecięcie wstęgi i otarcie obiektu kortu do padla

Otwarto pierwszy kort do gry w Padla w Żorach!

W niedzielę 19 września dokonano oficjalnego otwarcia nowo powstałego kortu do gry w Padla, inwestycji zrealizowanej w ramach Żorskiego Budżetu Obywatelskiego 2021 autorstwa Sławomira Tagowskiego pod nazwą „Budowa kortu do gry w padel w celu reaktywacji terenu byłego boiska do siatkówki przy hali sportowej MOSiR Żory”. W ramach inwestycji teren kortu został wyposażony w oświetlenie, które umożliwi grę nawet o zmierzchu.

Ceremonii otwarcia dokonali: Prezes Padel Team „Rozwijamy padel w Polsce” – Sławomir Tagowski, przedstawiciele Rady Miasta w Żorach – Andrzej Lis i Krzysztof Mentlik, Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach – Adrian Lubszczyk oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach – Marek Utrata.

W ramach otwarcia odbyła się prezentacja zasad gry oraz mecz pokazowy w wykonaniu profesjonalistów. Kto chciał mógł też zagrać z mistrzem i zapoznać się z zasadami funkcjonowania kortu. Dla wszystkich gości dostępne w tym dniu były również strefy sportów rakietowych, tj. tenisa ziemnego, badmintona i tenisa stołowego.

Administratorem obiektu został MOSiR Żory, który zaprasza do skorzystania z kortu siedem dni w tygodniu od 10.00 do 20.00. Dodatkowo można wypożyczyć rakiety i piłeczki do gry w Hali Sportowej MOSiR. Do końca bieżącego roku można korzystać z kortu i wypożyczalni bezpłatnie. Rezerwacji kortu oraz sprzętu należy dokonać  na Hali pod numerem telefonu32 43 41 172. wew. 10.

Od nowego raku zamierzamy uruchomić szkółkę gry w padla dla dzieci i dorosłych.

Zasady gry, informacja padel w „pigułce”, regulamin kortu oraz zdjęcia z budowy kortu już niebawem  na stronie Mosir w zakładce obiekty.

Zachęcamy do lektury:

Serdeczniej zapraszamy miłośników sportów rakietowych!