na zdjęciu grupowym przedstawiciele mosir wraz z prezydentem miasta żory z nagrodą phoenix sariensis

Z dumą odbieramy najważniejszą miejską nagrodę w mieście – Phoenix Sariensis 2022

„Jest czas na pracę ale i czas na  świętowanie”.

11 lutego 2022 roku w żorskim kinie „Na Starówce” Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha wręczył statuetki Phoenix Sariensis 2022. Z dumą informujemy, że podczas uroczystej gali wręczenia tych najważniejszych miejskich nagród, których to otrzymanie jest dowodem prestiżu i szacunku jakim laureat cieszy się w mieście, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach odebrał statuetkę Phoenix Sariensis 2022.

Nagroda miejska Phoenix Sariensis jest przyznawana dorocznie instytucjom, organizacjom, stowarzyszeniom, firmom i osobom szczególnie zasłużonym dla miasta Żory lub wyróżniającym się w jego promocji w kraju bądź poza jego granicami, a także wspierającym działania z zakresu edukacji, oświaty, sportu, ekologii, kultury i sztuki, pomocy społecznej i ochrony zdrowia, wspierania osób z niepełnosprawnościami oraz organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży

Nagrodę z rąk prezydenta, który przewodniczy kapitule przyznającej te prestiżowe nagrody, odebrał dyrektor MOSiR Żory – Marek Utrata. Dyrektor dziękował członkom kapituły oraz pracownikom i w swoim krótkim przemówieniu powiedział:

„W imieniu swoim i wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji chciałem serdecznie podziękować członkom kapituły za oddane głosy i przyznanie naszej jednostce nagrody Phoenix Sariensis. Szczególne podziękowania dla naszego wnioskodawcy. Ta najważniejsza miejska nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, jest uwieńczeniem jubileuszu 30 lat działalności MOSIR, które obchodziliśmy w ubiegłym roku. Tak, to już trzy dekady my pracownicy Mosiru realizujemy zdania statutowe naszej jednostki wypełniając niezmiennie misję, którą dla nas jest  pasja do sportu i rekreacji. Trzymając w rękach tę cenną statuetkę chce ją zadedykować wszystkim pracownikom MOSiR i podziękować im za ich pracę. Dziękuję tym obecnie pracującym jak i tym, którzy już nie pracują z nami ale w ciągu mijających 30 latach przyczynili się do rozwoju naszej jednostki. Ta nagroda jest dla was wszystkich. Szczególne podziękowania dla dwóch panów: Krystiana Stępnia – pierwszego dyrektora MOSIR oraz  Arkadiusza Stanuli – dyrektora który 18 lat stał za sterami naszej jednostki. Dla nas dla pracowników, każdy kolejny rok funkcjonowania Mosiru to tworzenie i budowanie ośrodka promującego aktywność fizyczną wśród mieszkańców, ośrodka zarządzającego miejskimi obiektami sportowymi oraz ośrodka współpracującego z wieloma klubami i organizacjami sportowymi naszego miasta. MOSiR w ostatnich  30 latach swojej działalności mocno się rozwinął i ewaluował. Staramy się być zawsze otwarci na potrzeby środowiska sportowego oraz potrzeby mieszkańców. Dziś świętujemy i z dumą odbieramy nagrodę oraz zamykamy karty kalendarza odmierzającego 30 lat działalności. Przed nami kolejne wyzwania i cele, kolejne plany na następne lata. Z całą pewnością ta nagroda zmobilizuje i zmotywuje nas do intensywnych działań na rzecz sportu i rekreacji w naszym mieście.

Serdecznie dziękujemy.

Fot. Mateusz Masłowski

Szczegółowe informacje o gali oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie Urzędu Miasta w Żorach – kliknij tutaj, aby przejść.