na plakacie informacje o otwarciu kąpieliska Śmieszek i dostępne atrakcje, w tle grafika koła w wodzie, na dole loga

Otwarcie sezonu Kąpieliska oraz Przystani Wodnej „Śmieszek”

Ostatni szkolny dzwonek w klimacie palącego słońca zwiastują początek tegorocznych wakacji. To czas urlopu, aktywnego wypoczynku oraz zażywania słonecznych i wodnych kąpieli. Dla mieszkańców pozostających w mieście idealnym miejscem do skorzystania z tych atrakcji jest „Śmieszek” – urokliwe kąpielisko, które ponownie otwiera swoje bramy na lato.

Od lat „Śmieszek” przyciąga swoim malowniczym widokiem i jest jedynym otwartym latem i nadzorowanym kąpieliskiem w Żorach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, administrujący kąpieliskiem, informuje, że w tym roku akwen wodny ponownie posiadać będzie status kąpieliska. Oznacza to, że MOSiR będzie regularnie oceniać jakość wody, wyznaczy strefy dla umiejących i nieumiejących pływać, wydzieli brodzik dla dzieci oraz zatrudni odpowiednią liczbę ratowników. Na kąpielisku będzie można bezpiecznie pływać i w zorganizowany sposób wypoczywać nad wodą.

Dla plażowiczów przygotowano dwie piaszczyste plaże o łącznej powierzchni około 2500 m², wyposażone w ławki i przebieralnie. Dla poprawy bezpieczeństwa funkcjonować będzie całodobowy monitoring obiektu oraz nocne oświetlenie terenu miejskimi latarniami. Przez cały okres wakacji czynny będzie punkt gastronomiczny, serwujący lody, napoje, kawę i inne smakołyki.

Poza atrakcjami kąpieliska dostępna będzie również wypożyczalnia sprzętu wodnego. W ofercie, jak w latach poprzednich, znajdą się kajaki, rowerki wodne, na których jednocześnie może popływać aż sześćdziesiąt osób oraz deski SUP. Wytrawni żeglarze będą mogli wypożyczyć wielofunkcyjną łódź wiosłową, którą łatwo można przekształcić w żaglówkę lub windsurfing.

Kąpielisko będzie czynne codziennie od 22 czerwca do 1 września, od 10:00 do 19:00, a wypożyczalnia sprzętu od 10:00 do 18:30 (z wyłączeniem okresów, gdy warunki pogodowe nie pozwolą na bezpieczne korzystanie z atrakcji).

Warto zapoznać się z ofertą, aby w pełni i bezpiecznie skorzystać z letnich atrakcji. W programie Akcji Lato przygotowano również kilka imprez sportowo-rekreacyjnych.

Kierujcie się latem na „Śmieszek” – nie może Was tam zabraknąć!