na plakacie informacje o kąpielisku i przystani wodnej śmieszek, zdjęcia z plaży z mieszkańcami w wodzie, sprzęt do pływania i wodne atrakcje oraz tor przeszkód na wodzie

Kąpielisko oraz Przystań Wodna „Śmieszek” zapraszają – sprawdź atrakcje otwarcia

Przed nami już lato i słoneczne wakacje. Warto więc obrać „kierunek na Śmieszek”. MOSIR ponownie pod takim hasłem zaprasza mieszkańców do skorzystania z oferty kąpieliska i wypożyczalni umiejscowionych przy stawie Śmieszek. Już 24 czerwca ruszamy i otwieramy dla was atrakcje tego miejsca. Przez dwa dni (24-25.06.2023) dla korzystających dostępny będzie bezpłatnie Wodny Tor Przeszkód o długości 15 metrów z dodatkową niespodzianką kulą zorbing. Spragnionych najlepszej zabawy tego lata zapraszamy również do skorzystania z atrakcji programowych III edycji Festiwalu Górnej Odry pod hasłem „Cała naprzód!” Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym planem imprezy w dniu 25.06.2023 na terenie „Śmieszka”.

Palące słońce i ostatni szkolny dzwonek zwiastują początek tegorocznych wakacji. To czas urlopu, aktywnego wypoczynku, oraz zażywania słonecznych i wodnych kąpieli. Na mieszańców pozostających w mieście idealnym miejscem do skorzystanie z wyżej wymienionych atrakcji ponownie,  tak jak w ubiegłym roku czeka przygotowany „Śmieszek”.  To wyjątkowe miejsce od lat przyciąga swoim urokliwym widokiem a od czterech lat jest jedynym otwartym latem i nadzorowanym kąpieliskiem w Żorach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji administrujący latem kąpieliskiem Śmieszka informuje iż w tym roku akwen wodny ponownie posiadać będzie status kąpieliska. Tym samym MOSiR dokonywać będzie bieżącej oceny jakości wody, wyznaczy strefy dla umiejących i nie umiejących pływać, wydzieli brodzik dla dzieci a także zatrudni odpowiednia ilość ratowników. Na kąpielisku będzie można bezpiecznie pływać i w zorganizowany sposób wypoczywać nad wodą. Dla plażowiczów przygotowano dwie piaszczyste plaże o powierzchni około 2.500 m 2 z ławkami i przebieralniami. Dla poprawy bezpieczeństwa korzystających funkcjonować będzie całodobowy monitoring obiektu oraz nocne oświetlenie terenu miejskimi latarniami. Przez okres wakacji czynny będzie punkt gastronomiczny serwujący lody, napoje, kawę i inne smakołyki. Poza atrakcjami kąpieliska funkcjonować będzie jak zwykle wypożyczalnia sprzętu wodnego. W ofercie tak jak w latach poprzednich znajdą się kajaki, rowerki wodne na których równocześnie popływa aż sześćdziesiąt osób oraz deski sup. Wytrawni żeglarze będą mogli wypożyczyć wielofunkcyjną łódź wiosłową, którą łatwo można przekształcić w żaglówkę lub windsurfing. Kąpielisko w okresie wakacji od 24 czerwca do 31 sierpnia będzie czynne codziennie od 10:00 do 19.00 a wypożyczalnia  sprzętu od 10:00 do 18.30 (z wyłączeniem okresów w których warunki pogodowe nie pozwolą na bezpieczne korzystanie z atrakcji).

Warto zapoznać się z nimi aby w sposób bezpieczny skorzystać z oferty. W programie Akcji Lato przygotowano kilka imprez sportowo-rekreacyjnych.

Kierujcie się latem na Śmieszek, nie może was tam zabraknąć.