Plakat w czerwono-żółtej kolorystyce z napisem XIX Jarmark Władysławowski, data 10-11 września. Przedstawia postać rycerza w zbroi od tyłu. Na plakacie informacje z programem imprezy

Jarmark Władysławowski w nowej odsłonie – będzie się działo!

Z jednej strony nawiązanie do długoletniej tradycji, z drugiej zaś zupełnie nowa jakość i otwarcie się na szerokie grono odbiorców w różnym wieku. Jedno jest pewne – tegoroczny Jarmark Władysławowski będzie wyjątkowy!

W drugi weekend września na osiedlu Księcia Władysława już po raz 19. odbędzie się Jarmark Władysławowski. To jednak z najliczniej odwiedzanych imprez plenerowych w naszym mieście. Przed nami dwa dni świetnej zabawy, wypełnione muzyką, tańcem i śpiewem na terenie przy Klubie Rebus.

Jak co roku nie zabraknie pokazów rycerskich i rodzinnych rozgrywek sportowych. Na odwiedzających będą też czekały stragany z rękodziełem i wiele pyszności.  Będą jednak także nowości!

Impreza rozpocznie się w sobotę, 10 września o godz. 14:00 od przemarszu rycerzy i Księcia Władysława przez całą dzielnicę. Będą im towarzyszyli Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana oraz żorskie mażoretki. Następnie, o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie  Jarmarku, po którym wystąpi Orkiestra Rozrywkowa Gminy Mszana. O godzinie 16:30 zaplanowano wręczenie nagród dla najlepszych rowerzystów w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Pól godziny później będzie można podziwiać pokazy rycerskie w wykonaniu Wolnej Kompanii Niezdobytego Grodu Poczet von Leiningen.

O godzinie 18:00 wystąpi muzyczna gwiazda wieczoru, niezwykle energetyczny i pozytywny w swoim przesłaniu zespół Chonabibe! Po nich w muzyczną podróż zabierze nas grupa OZD. Dzień zakończą pokazy kina plenerowego. Najpierw będzie można obejrzeć film dla dzieci „Paddington”, a następnie polski film „NAJMRO. Kocha, kradnie, szanuje”.

Drugiego dnia imprezy, czyli w niedzielę, 11 września królowała będzie śląska godka i muzyka. Jarmark Władysławowski wystartuje o godz. 15:00 od występów żorskich zespołów muzycznych i tanecznych. Na scenie zaprezentują się: ZPiT SariVoce VocalStudioReaktywacjaButterflyJ&A Callabo oraz Aikido Yoshinkan. Od 15:30 dzieci będą mogły wziąć udział w konkurencjach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych przez MOSiR Żory oraz spróbować swoich sił na strażackim torze przeszkód OSP Osiny.

O godz. 17:00 na scenie pojawi się gwiazda śląskiej listy przebojów – Tim Fabian. Następnie od 18:00 – 20:00 potrwa potańcówka w rytmach salsy i bachaty. Imprezę zakończy efektowny koncert zespołu Roszak Show! To niezwykłe muzyczne show, pełne przebojów z tekstami „po naszymu”. Po prostu trzeba to zobaczyć – start o godz. 20:00!

Udział w imprezie jest bezpłatny! Informujemy, że uczestnicy biorąc udział w Jarmarku Władysławowskim wyrażają zgodę na rejestrowanie ich wizerunku.

Organizatorami Jarmarku Władysławowskiego są Rada Dzielnicy Księcia WładysławaUrząd Miasta Żory i Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, a współorganizują go także MOSiR Żory i Spółdzielnia Mieszkaniowa ŻoryOSP w Osinach i Szkoła Tańca Movimento.

/Źródło: UM Żory/