na zdjęciu zawodnicy cross triathlonu na mecie z medalami

Ponad 100 osób na starcie 4. Żorskiego Cross Triathlonu

W minioną niedzielę, 4 września po raz kolejny gościliśmy miłośników triathlonu w naszym mieście a dokładnie nad stawem Śmieszek. Tego dnia odbył się „IV Żorski Cross Triathlon” na dystansie 1/8 ironmana, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie HRmax Żory. Na nieco zmienionej trasie, jak co roku na linii startu znalazła się spora grupa debiutantów, mieszkańców Żor, jak i doświadczonych zawodników, a wśród nich wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Przemysław Szymanowski, trzykrotny zwycięzca żorskiego cross triathlonu Dawid Mielke, czy zeszłoroczna zwyciężczyni kategorii kobiet Oliwia Kwaśkiewicz. Honorowego startu dokonali: przewodnicz komisji sportu, kultury i młodzieży Jolanta Hrycak, prezes HRmax Ewa Kałus oraz dyrektor MOSiR Marek Utrata. Pomimo pochmurnej pogody w naszych zawodach, na które składa się pływanie na dystansie 500m, 22km jazdy na rowerze oraz 5km bieg, swoje pakiety odebrało 104 zawodników, a na mecie zameldowało się 100 uczestników. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła. W zawodach triumfował Przemysław Szymanowski z czasem 1:10:59, wśród pań najlepsza okazała się Oliwia Kwaśkiewicz. Wśród Żorzan i Żorzanek pierwsi do mety dotarli  Marcin Zdziebło oraz  Sabina Bartecka. Zwycięzcy odebrali na podium nagrody ufundowane od sponsorów imprezy oraz od organizatorów. Na koniec wśród uczestników rozlosowano dwie nagrody ufundowane przez sponsorów Extral Sp. z o. o. oraz firmę Natpol.

Wyniki:

Kategoria OPEN kobiet:

 • I miejsce – Oliwia Kwaśkiewicz 1:26:26
 • II miejsce – Zuzanna Jarlaczyńska 1:26:52
 • III miejsce – Paulina Bohater 1:27:53

Kategoria OPEN mężczyzn:

 • I miejsce – Przemysław Szymanowski 1:10:59
 • II miejsce – Dawid Mielke 1:11:29
 • III miejsce – Piotr Klupczyński 1:12:22

Kategoria żorzanki:

 • I miejsce – Sabina Bartecka 1:28:18
 • II miejsce – Monika Lis 1:36:12
 • III miejsce – Ewelina Wiśniewska 1:41:54

Kategoria żorzanie:

 • I miejsce – Marcin Zdziebło 1:13:44
 • II miejsce – Krzysztof Tide 1:20:19
 • III miejsce – Jakub Barchański 1:25:42

Organizatorzy składają podziękowania sponsorom oraz partnerom: Extral Sp. z o.o., Natpol, UM Żory, Wygoda Inwest Sp. z o.o.  Państwo Anna i Michał Żbel, Firma Filak Optyk Państwo Beata i Sławomir Filak, Fabryka Świeżych Lodów „FRESH GELATO”, Państwo Helena i Arkadiusz Rybka, Firma Handlowo-Usługowa Bart-Inwest Bartosz Smołka, Pralnia EBS, Galeria Wiślanka, Sponsor anonimowy, Ochotnicza Straż Pożarna Żory, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Żory.

Gratulujemy zwycięzcom i już dziś pragniemy zaprosić na kolejny, jubileuszowy „V Żorski Cross Triathlon”, który zaplanowaliśmy na w 10 września 2023 roku. Z kolei wszystkich miłośników biegania zapraszamy 16 października 2022 na „XV Żorski Bieg Uliczny”, szczegóły na stronie internetowej www.mosir.zory.pl.