na zdjęciu zawodnicy z narodami na podium

ZEVO EV LEAGUE + dzień dziecka z MOSiR Żory – 01.06.2024

To był odjechany dzień dziecka!

W dniu 1 czerwca 2024 roku w żorskiej hali sportowej odbyła się pierwsza edycja wydarzenia o nazwie ZEVO EV LEAGUE + dzień dziecka z MOSiR Żory.

Ta zupełnie nowa koncepcja połączenia stref motoryzacyjnych przyciągnęła fanów elektronicznej rozrywki z Żor i okolicznych miejscowości. Podczas tego dnia rozegrano dwa turnieje: GOKART TIME ATTACK, czyli wyścigi elektrycznym gokartem na czas oraz HOT WHEELS UNLEASHED™ TOURNAMENT będący e-sportowym odpowiednikiem rozegranym na głównej scenie. Trzecim całodniowym elementem była otwarta strefa SIMRACING PRO ZONE, czyli profesjonalnych pneumatycznych i statycznych symulatorów rajdowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie dostępne stanowiska tego dnia zanotowały 100% wykorzystania.

Oficjalnego otwarcia dokonała Anna Ujma z firmy Arkana oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Marek Utrata.

Jako pierwszy rozegrany został wyścig pojazdem elektrycznym. Trzy przejazdy testowe i finalnie rejestrowane okrążenie zdecydowały o podium turnieju. Następne w kolejności były zawody na głównej scenie – zmierzyli się gracze konsolowi z losowymi przeciwnikami o najlepszy czas okrążenia. Wszystkie zmagania poprzedzały krótkie szkolenia z obsługi urządzeń.

W ramach eventu rozlosowaliśmy również dla Was komplet atrakcyjnych nagród i voucherów. Dodatkowo podczas trwania imprezy odwiedził nas przedstawiciel Komenda Miejskiej Policji w Żorach, który przekazał „do rąk własnych” zgromadzonym odblaskowe gadżety. Nie zabrakło również prezentów naszych Sponsorów oraz odblaskowych opasek od „Projektujemy z Sercem”.

W żorskiej hali dostępne były stanowiska naszych Partnerów, którzy swoją obecnością uświetniły ofertę sportowego dnia dziecka. Tego dnia gościliśmy:

  • Odjazdowenaklejki.pl, które zaprezentowały ofertę sklepu i umożliwiły sprzedaż gadżetów motoryzacyjnych na miejscu,
  • Kino Helios Żory, które przeprowadziło konkursy i quizy z nagrodami dla najmłodszych – przy udziale firmowej popcornowej maskotki,
  • Niepubliczną Szkołę Mistrzostwa Sportowego, która uczyła przyszłych arcymistrzów szachowych oraz zaprezentowała sportową ofertę edukacyjną,
  • Perfect Look Clinic Żory, które wręczyło Wam bony podarunkowe oraz przedstawiło ofertę i zaprosiło do żorskiego oddziału kosmetycznego,
  • KIA Etrans, która przez cały dzień była do Waszej dyspozycji na motoryzacyjnym stanowisku najnowszych modeli samochodów, w tym elektrycznych.

Najlepsi zawodnicy turniejów zgarnęli atrakcyjne nagrody, w tym dwie konsole XBOX Series S. Oprócz tego wszyscy uczestnicy zabrali ze sobą modele samochodów Hot Wheels™.

Organizatorem wydarzenia była firma ZEVO ONE, współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Serdecznie dziękujemy naszym Sponsorom, Partnerom i Patronatowi Medialnemu za przekazanie fantastycznych nagród, wsparcie w organizacji i obecność na wydarzeniu.

Podziękowania dla fotografa za uwiecznienie imprezy: Adrian Kubica Manicpics.

Sponsorzy: NKT, Prestige Garage Jaworzno, Kino Helios Żory, Perfect Look Clinic, Odjazdowenaklejki.pl, Laserhouse Rybnik.

Partnerzy: KIA Etrans, Arkana, Infograf Żory, Fundacja Jaskółka, Projektujemy z Sercem, Niepubliczna Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Żorach, DM Racing Simulators.

Patronat Medialny: tuZory.pl, Telewizja TVT, TVP3 Katowice, Radio90, Sport.zory.pl.