na zdjęciu uczestnicy rajdu

Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy – 02.06.2024

2 czerwca br. odbył się Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy organizowany przez MOSiR Żory oraz Klub Kolarski PTTK „Wandrus”.Miejscem startu był teren przed hala sportową przy ul. Folwareckiej.

Uczestnicy rajdu mieli do wyboru dwie trasy; krótszą na dystansie 12,5 km oraz dłuższą – 20 km.

Podczas rejestracji każdy uczestnik otrzymał słodki upominek, talon na posiłek oraz pamiątkowy znacznik. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach. To była doskonała okazja do przypomnienia wszystkim zasad bezpieczeństwa w ruch drogowym a dodatkowym, miłym akcentem były także upominki wręczane uczestnikom rajdu.

Każdy kto chciał mógł również przyłączyć się do akcji Rowerowa Stolica Polski, promowanej tego dnia przez przedstawiciela z Wydziału Promocji Kultury i Sportu w Żorach.

Wyjazd na poszczególne trasy odbywał się sukcesywnie w 15 osobowych składach. Każdy grupa posiadała swojego pilota – przewodnika z KTK Wandrus. Miejscem mety był Ośrodek „Rajska Fala” w Żorach Roju. Po przejechaniu tras na rowerzystów czekało już rozpalone ognisko oraz poczęstunek. Niestety w trakcie imprezy pojawił się deszcz, który nieco ograniczył przygotowany program rekreacyjno-sportowy. Mimo tego udało się przeprowadzić kilka z zaplanowanych konkurencji. Na zakończenie imprezy odbył się także konkurs z nagrodami, ufundowanymi przez MOSiR oraz partnera firmę Burger King. Łącznie z tej formy wypoczynku skorzystało 117 os. Dziękujemy wszystkim za miłe spędzenie czasu i zapraszamy na kolejne sportowe wydarzenia!