Na zdjęciu zawodnicy turnieju ustawieni do zdjęcia w hali sportowej

XV Futsalowe Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół przeszły do historii

27 i 28 lutego w Hali sportowej MOSiR Żory gościliśmy aż 16 drużyn, które w ostrej wielogodzinnej rywalizacji walczyły o zwycięstwo podczas Jubileuszowych XV Futsalowych Mistrzostw Polski Górników i Przyjaciół. Organizatorem rozgrywek było jak zawsze  Stowarzyszenie „MADNESS”, które przy współpracy partnerów: Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach, Staropolanki, Ziny oraz Hotelu Kameleon w Żorach, zaserwowało uczestnikom sporą dawkę emocji. Honorowy Patronat nad imprezą objęli Waldemar Socha – Prezydent Miasta Żory oraz Piotr Kosztyła – Przewodniczący Rady Miasta Żory. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje górniczych zakładów pracy oraz firm współpracujących z górnictwem.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, były mocne wejścia, zwroty akcji, gra dynamiczna, zadawalająca najbardziej wybranych sympatyków piłki nożnej. W ramach imprezy przeprowadzono najpierw jednodniowe eliminacje w czterech grupach. Najlepsze drużyny po zaciętej, sportowej walce zakwalifikowały się do niedzielnych finałów, w których toczyły bój o podium. Mistrzostwa wygrała drużyna ZG RUDNA przed ZZRG KWK KNURÓW, PEBEKA S.A i KWK Chwałowice. Natomiast tytuł najlepszego  strzelca został przyznany za popisowe bramki Tomaszowi Dura z Knurowa, najwięcej strzałów obronił Grzegorz Duda z Rudnej, a na miano najlepszego zawodnika zasłużył swoją popisową grą Damian Smolny z PEBEKI.

Na zakończenie imprezy zostały wręczone nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów zawodów. Ceremonii wręczania nagród dokonali organizatorzy oraz Dyrektor MOSiR Żory – Marek Utrata.

Klasyfikacja końcowa:

 1. ZG RUDNA
 2. ZZRG KWK KNURÓW
 3. PEBEKA S.A.
 4. KWK CHWAŁOWICE
 5. ZG JANINA
 6. KWK PNIÓWEK
 7. MADOR
 8. KWK SZCZYGŁOWICE
 9. Solidarność OŚWIATA
 10. KWK ZOFIÓWKA
 11. KWK JASTRZĘBIE-ZDRÓJ
 12. KWK BORYNIA
 13. ZZRG KWK WUJEK
 14. ZZRG KWK PNIÓWEK
 15. AS VENDING
 16. KWK BUDRYK

Najlepszy strzelec: Tomasz Dura – ZZEG KWK KNURÓW

Najlepszy bramkarz: Grzegorz Duda – ZG RUDNA

Najlepszy zawodnik: Damian Smolny – PEBEKA S.A.