na plakacie na czerwonym tle informacje o biathlonie, na dole logotypy i zdjęcie dwóch osób z koszulkami z nadrukiem znaku
na grafice na biało-czerwonym tle terminy imprezy biathlon dla każdego, u góry logo imprezy
na grafice ilustracja z mapą parku cegielnia i trasami przebiegu biathlonu
na grafice na białym tle logo sponsora i imprezy oraz napis sponsor wydarzenia

Dzisiaj (29.04.2022) ostatni dzień zapisów na jutrzejszy Biathlon dla Każdego!
Mamy 150 osób na linii startu, dołącz do rywalizacji i wypełnij formularz rejestracji!

Już 30 kwietnia w Żorach odbędzie się pierwsza w tym roku impreza z cyklu „Biathlon Dla Każdego”Do końca września zawody zawitają jeszcze do dziewięciu innych miejscowości.

„Biathlon Dla Każdego” to organizowany od 2014 roku cykl zawodów dla dzieci, młodzieży i dorosłych łączący bieg przełajowy na średnim dystansie (dla najstarszych kategorii jest to maksymalnie 2000m) ze strzelaniem z broni laserowej. Uczestnicy rywalizują na zasadach podobnych jak w biathlonowym sprincie – startują w 30-sekundowych interwałach, pokonują trzy rundy biegowe, zaliczają dwa strzelania. Różnica jest taka, że obie próby strzeleckie wykonują w postawie leżąc, a za każde pudło otrzymują 20 sekund kary.

Tegoroczna edycja „Biathlon Dla Każdego” liczy dziesięć imprez. Premierowe zawody rozegrane zostaną ostatniego dnia kwietnia w Żorach. W maju wydarzenie zawita do Krosnowic, Czarnego Boru, Jeleniej Góry, Ptaszkowej i Zakopanego, w czerwcu do Lubichowa, a we wrześniu po wakacyjnej przerwie do Szczytnej, Mieroszowa i Piechowic.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią wraca rywalizacja w ramach kategorii open, która w bieżącej edycji obejmuje osoby urodzone od 2006 roku. Młodsi będą zmagać się w ramach swoich kategorii wiekowych: K1/M1 (2012-2014), K2/M2 (2009-2011), K3/M3 (2007-2008).

Udział w zawodach – podobnie jak przy okazji poprzednich edycji – jest całkowicie bezpłatny. Do wygrania będą nie tylko pamiątkowe medale i dyplomy, ale też cenne nagrody – wraca bowiem rywalizacja w ramach Family Cup. Prowadzona będzie również klasyfikacja generalna, która wyłoni nowych mistrzów „Biathlon Dla Każdego”.


Dziękujemy sponsorom tego wydarzenia:

  • FitCake Żory – firma ufunduje dla Was dwie nagrody w kategorii Family Cup: I miejsce – Voucher podarunkowy na kwotę 200 PLN oraz II oraz III miejsce – Voucher podarunkowy na kwotę 150 PLN.