Otwarte Zawody Strzeleckie – 11.11.2021

W imprezach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych w naszym mieście z okazji „Święta Niepodległości” wzięło udział blisko 400 osób.

Akcent sportowy narodowego święta pojawiał się wczoraj w wielu miastach naszego kraju. Nie inaczej było również w Żorach. Dla uczczenia 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, MOSiR przygotował dla mieszkańców tradycyjnie dwie imprezy, w których łącznie udział wzięło prawie 400 osób.

Równolegle z biegiem biało-czerwonym odbywały się na strzelnicy Dębina „Otwarte Zawody Strzeleckie z okazji Święta Niepodległości”, organizowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie, a których współorganizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Tam jak co roku frekwencja uczestników była imponująca. Do rywalizacji przystąpiło 193 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii kobiet zwyciężyła Bożena Lipińska, wśród mężczyzn wygrał Mikołaj Kostur, w kategorii młodzieży 15-17 lat najlepsza okazała się Malwina Wengrzik, a wśród dzieci 12-14 lat zwyciężyła Oliwia Rduch. Dodatkowo najlepsza trójka w każdej kategorii wzięła udział konkurencji „strzał do kura”, w której zwyciężył Ryszard Smoleń. W ręce najlepszych trafiły pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić „Święto Niepodległości na sportowo” wspólnie z nami!