na zdjęciu start biegu w Parku Cegielnia, zawodnicy w barwach biało-czerwonych

3. Żorski Bieg Biało-Czerwony – 11.11.2021

W imprezach sportowo-rekreacyjnych przygotowanych w naszym mieście z okazji „Święta Niepodległości” wzięło udział blisko 400 osób.

Akcent sportowy narodowego święta pojawiał się wczoraj w wielu miastach naszego kraju. Nie inaczej było również w Żorach. Dla uczczenia 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, MOSiR przygotował dla mieszkańców tradycyjnie dwie imprezy, w których łącznie udział wzięło prawie 400 osób.

Sympatycy biegania blisko miesiąc temu mieli okazję dotrzeć do mety „XIV Żorskiego Biegu Ulicznego”, a wczoraj ponownie mogli stanąć na starcie „III Żorskiego Biegu Biało-Czerwonego”. Dokładnie 11.XI o godzinie 11.11 blisko 200 osób wyruszyło na 2 kilometrową trasę rekreacyjnego biegu w patriotycznych biało-czerwonych barwach. Wcześniej okolicznościowe numery startowe oraz pamiątkowe gadżety, w których znalazły się białe i czerwone czapki oraz chorągiewki, odebrało 184 uczestników. Tuż przed startem odbyła się kilkuminutowa rozgrzewka. W Parku Cegielnia, bo tam w tym roku zorganizowano bieg,  świętowały z nami całe rodziny, dzieci i dorośli, którzy w taki właśnie sposób celebrowali ten ważny dzień dla każdego Polaka. Po biegu odbyło się losowanie numerów startowych z konkursem, w którym do wygrania były trzy bony do sklepu sportowego ufundowane przez partnera imprezy Decathlon Żory oraz nagroda główna – tablet, który trafił w ręce Natana Psoty.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili spędzić „Święto Niepodległości na sportowo” wspólnie z nami!