Zakończenie kolejnego sezonu ŻALO – Nowy „stary” mistrz!

W miniony piątek, 15 czerwca odbyły się finałowe spotkania „Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika” w sezonie 2018/2019. W rozgrywkach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz drużynę „Ba-Ha Provita Żory” wystąpiła rekordowa liczba 20 drużyn. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 17, na boisku „Orlik” ponad 320 zawodników rozegrało 18 kolejek rundy zasadniczej oraz fazę pucharową. W rozgrywkach trwających od września 2018 do czerwca 2019 rozegrano 210 spotkań. Po rocznej przerwie tytuł mistrzowski powrócił do drużyny „Ba-Ha Provita Żory”. W finałowym spotkaniu „Galaktyczna Zbieranina” prowadziła 3:1, jednak ambitnie grający zawodnicy Ba‑Hy doprowadzili do wyrównania a w dogrywce poszli za ciosem i zwyciężyli 6:3. Po równie emocjonującym spotkaniu drużyna „Grajków” pokonała przetrzebiony kontuzjami „Pniówek Team” 5:3, choć na 3 minuty przed końcem był remis 3:3. W tym sezonie nagroda „Fair Play” trafiła do drużyny „KS Kleszczów”, która w cały rozgrywkach nie otrzymała żadnej kartki. Najskuteczniejszym zawodnikiem po rundzie zasadniczej został Radosław Łukasik z zespołu Ba-Hy z 59 trafieniami.

Oficjalne zakończenie sezonu odbyło się 16 czerwca na strzelnicy „Dębina”. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kosztyły, Dyrektora MOSiR-u Arkadiusza Stanuli oraz radnego Kamila Owczarka. Po raz kolejny należy docenić wspaniałą postawę zespołów, które stanęły na podium tegorocznego sezonu ŻALO. „Zgodnie z tradycją” wszystkie zespoły, otrzymane nagrody pieniężne (ufundowane przez Biuro Rady Miasta) przeznaczyły na pomoc dla chorego Jasia Wiśniewskiego.

Miłośników piłki nożnej już teraz serdecznie zapraszamy na kolejny VII sezon ŻALO. Zapisy oraz więcej szczegółów w sierpniu na stronie MOSiR.