plakat promujący 20 Jarmark Władysławowski z wizerunkiem rycerza w zbroi oraz programem imprezy, opisanym w tekście

XX Jarmark Władysławowski będzie pełny atrakcji

W tym roku już pod 20. spotkamy się na Jarmarku Władysławowskim. Jubileuszowa edycja tej niezwykłej imprezy odbędzie się w pierwszy weekend września na Trakcie Piastowskim przy Klubie MOK Rebus. Przed nami dwa dnie wypełnione największymi przebojami lat 60’, 70’ i 80’ a także hitami wprost ze śląskiej listy przebojów.

Jarmark Władysławowski to od lat jedna z najpopularniejszych imprez w naszym mieście. Także w tym roku liczymy na to, że mieszkańcy i goście licznie pojawią się pod sceną umiejscowioną obok Klubu MOK Rebus. Będą na nich czekały dwa dni świetnej zabawy, wypełnione muzyką, tańcem i śpiewem. Jak co roku nie zabraknie pokazów rycerskich i rodzinnych rozgrywek sportowych. Na odwiedzających będą też czekały stragany z rękodziełem i wiele pyszności.

XX Jarmark Władysławowski rozpocznie się w sobotę, 2 września o godz. 14:00 od przemarszu Księcia Władysława ze świtą, w towarzystwie mażoretek oraz Orkiestry Dętej KWK Borynia przez całą dzielnicę. Następnie o godz. 15:00 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie Jarmarku, po którym wystąpią dla nas utalentowani wychowankowie MOK Żory: Mateusz Kempny, Voce Vocal Studio oraz Aikido Yoshincan. Następnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta w klimacie znanych i lubianych przebojów lat 60’, 70’ i 80’ minionego wieku. Na początek, o godz. 16:00 zagrają dla nas Polscy Beatlesi, czyli zespół The Postman. Następnie o godz. 17:45 będziemy mogli posłuchać największych przebojów grupy ABBA w wykonaniu zespołu ABBA Family. Po subtelności ABBY czas na żywiołowość Boney M. Najpopularniejsze hity tego zespołu wykona grupa Boney Fame. Początek koncertu o godz. 19:15. Imprezę zakończą przeboje króla rock’n’rolla, czyli Elvisa Presleya w wykonaniu Jacka „Elvisa” Dymka!

W tym dniu zaplanowano także pokazy rycerskie oraz prezentacje broni palnej, przygotowane przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Żorach.

Niedziela, 3 września upłynie pod znakiem śląskiej biesiady i kabaretu w najlepszym wydaniu! Świętowanie Jarmarku Władysławowskiego rozpocznie się o godz. 14:00 od występów żorskich zespołów tanecznych i muzycznych MOK Żory, a będą to: Zespół Pieśni i Tańca „SARI”, Klub Piosenki Ballo, Wesołe Nutki, Magic Voice, Powiew młodości, Ladies Banditos i Formacja Taneczna Reaktywacja. Równolegle od godz. 15:00 będą trwały atrakcje rekreacyjno-sportowe przygotowane przez MOSiR Żory.

O godz. 17:15 na scenie zaprezentuje się Grupa FEST, która porwie publiczność do zabawy swoim szlagierowo-kabaretowym show. Po nich scenę przejmą artyści z Kabaretu Rewers, na czele z Januszem Rewersem, znanym z kabaretu Ciach. Wieczór zakończy natomiast prawdziwa muzyczna uczta w śląskich klimatach w wykonaniu popularnego zespołu Happy Jędrowski Show!

Ponadto od godz. 18:00 w Klubie L4 będzie obywała się potańcówka w klimacie Bachata & Salsa

Udział w imprezie jest bezpłatny! Informujemy, że uczestnicy biorąc udział w Jarmarku Władysławowskim wyrażają zgodę na rejestrowanie ich wizerunku.

Organizatorami Jarmarku Władysławowskiego, Urząd Miasta ŻoryMiejski Ośrodek Kultury w Żorach i Rada Dzielnicy Księcia Władysława a współorganizują go także MOSiR Żory i Spółdzielnia Mieszkaniowa Żory.

Źródło: UM Żory