Uwaga! W dniu 26.08.2023 r. (sobota) w godzinach 9:00 – 21:00 nastąpi częściowa rezerwacja Parku Cegielnia (w tym Toru Rolkowego oraz Bulodromu) w związku z organizacją 10. Żorskiego Dnia Rodziny. Przepraszamy za utrudnienia.

na plakacie informacje o Żorskim Dniu Rodziny i zdjęcia atrakcji oraz loga
na mapie Park Cegielnia z zaznaczonymi punktami i atrakcjami podczas Żorskiego Dnia Rodziny
na niebieskiej grafice informacje o miasteczku Decathlon oraz zdjęcie dzieci na rowerach, rozkładające namiot i grające w badmintona oraz kod QR

Przed nami Żorskie Dni Rodziny! Dzisiaj prezentujemy ogólny program imprezy.

Nasze sportowe centrum zlokalizowane będzie w Parku Cegielnia (mapa). Na jubileuszową edycje zapraszamy 26 sierpnia. Wkrótce także program sceniczny.

Zapraszamy na X Żorskie Dni Rodzi, które odbędą się 26 sierpnia na terenie Parku Cegielnia w Żorach.

W tym roku przypada jubileuszowa 10 edycja. Na uczestników czekają wyjątkowe atrakcje.

Dostępnych (bezpłatnie) będzie aż dziewięć ogromnych urządzeń pneumatycznych o różnym stopniu trudności między innymi koszykówka, miotła, zjeżdżalnia, snowtubing, a także bramka celnościowa. Dla osób lubiących wyzwania a także rywalizację dostępny będzie GIGANTYCZNY TOR złożony z gladiator, wipe aut, trapez oraz wieży do skoków. Impreza plenerowa to również doskonała okazja do aktywności fizycznej. W świat sportu i rekreacji zaprosi dzieci i młodzież STREFA DECATHLON. Po przekroczeniu bramy startowej Decathlon na dzieci będą czekały specjalne stanowiska sportowo-rekreacyjne a zapisując się przez DECATHLON GO, będzie można zdobyć dodatkowe nagrody. Dostępne będzie stanowisko serwisu rowerowego a także odbędzie się konkurs z nagrodą główną „Rozłóż namiot w 2 sekundy”.

Najmłodsze dzieci, będą mogły odwiedzić strefę malucha, w której gry i zabawy będą prowadzone pod kierunkiem instruktora. Trening ciała i umysłu – pod takim hasłem prowadzone będą warsztaty z tworzenia i manipulacji POI. To doskonała okazja, by zanurzyć się w kuglarskim świecie wraz z Moniką Żurek, artystką fireshow. Młodzież, dzieci oraz dorosłych zapraszamy na TANIEC i RUCH ZE SZKOŁĄ MOVIMENTO. Na scenie gościć będą soliści, duety oraz profesjonalne grupy taneczne. Odbędą się między innymi warsztaty Bachaty, tańca nowoczesnego, fitness i zumba a także animacje. Niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczą również występy solistów, duetów formacji Reaktywacja Żory oraz Wisus Dance Studio. Na scenie będziemy mogli również zobaczyć seniorską drużynę piłkarek ręcznych MTS Żory, która oficjalnie zaprezentuje się przed nowym sezonem rozgrywkowym. Natomiast sympatycy siatkówki będą mogli zobaczyć trening pokazowy w wykonaniu zawodniczek MUKS Sari Żory. Na żorskim bulodromie, zlokalizowanym na terenie Parku Cegielnia będzie można podziwiać najlepszych graczy w bule. Tego dnia odbędzie się bowiem Otwarty Turniej Gry w Bule o Puchar Prezydenta Miasta Żory Miasta. Całość imprezy poprowadzi konferansjer wydarzeń biznesowych, modowych, kulturalnych oraz sportowych Anna Ujma. Zaplanujcie już swój udział w imprezie, stratujemy od 14.00 i bawimy się aż do 20.00

Na imprezę żegnająca lato zapraszają MOSiR Żory oraz partner wydarzenia Decathlon.


Na naszym jubileuszowym X Żorskim Dniu Rodziny będzie na Was czekać MIASTECZKO DECATHLON w którym pojawią się:

  • stanowiska sportowo-rekreacyjne dla dzieci
  • stanowisko serwisu rowerowego
  • konkurs z nagrodą główną „Rozłóż namiot w 2 sekundy”

Na każde dziecko w wieku od 4 do 14 roku życia będą czekać upominki od Decathlon Żory, a na dzieci dodatkowo zapisane przez rodziców na bezpłatne wydarzenie X Żorski Dzień Rodziny w serwisie Decathlon GO (kliknij tutaj) czekają konkursy z klasyfikacją wiekową, w których do wygrania będą SUPER SPORTOWE NAGRODY.


To już X jubileuszowa edycja Żorskich Dni Rodziny. Przez ten czas byliście Państwo razem z nami,  z czego się niemiernie cieszymy. W tym roku, 26 sierpnia planujemy spotkać się z Wami po raz dziesiąty. Na ten dzień przewidujemy moc atrakcji i zabaw połączonych z mega warsztatami tanecznymi, pokazami i gigantycznymi dmuchańcami oraz stanowiskami rekreacyjnymi. Będą na Was czekały dmuchane tory przeszkód i wiele innych atrakcji. Już dziś zarezerwuj sobie termin.