Plakat promujący Koncert Symfoniczny z informacjami zawartymi w tekście oraz logo 750 lat Miasta Żory i zdjęciem Michała Gajdy stojącego tyłem i dyrygującego orkiestrą.

Wyjątkowy koncert symfoniczny z udziałem gwiazd w żorskiej Hali Sportowej

Takiego wydarzenia kulturalnego w naszym Mieście jeszcze nie było! Już w niedzielę, 13 listopada w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Folwareckiej odbędzie się koncert symfoniczny, podsumowujący obchody 750. rocznicy założenia Miasta Żory. Na scenie wystąpi ponad 80 wykonawców związanych z naszym miastem, w tym gwiazdy polskiej estrady.

Koncert symfoniczny z okazji 750. rocznicy założenia Miasta Żory to bezprecedensowe wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Będzie to jedyne i niepowtarzalne wykonanie koncertu, skonstruowanego specjalnie na tę okazję. Motywem przewodnim będzie melodia, która nierozerwalnie kojarzy się z Żorami, czyli miejski hejnał. Dzięki jej różnym interpretacjom odbędziemy niezwykłą podróż przez historię Miasta. Wydarzenie, które powstało dzięki współpracy wielu środowisk artystycznych związanych z Żorami odbędzie się w niedzielę, 13 listopada o godz. 18:00 w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Folwareckiej. Zajmowanie miejsc na widowni od godz. 17:15.

Na scenie zobaczymy: złożoną z najzdolniejszych uczniów i absolwentów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach Młodzieżową Orkiestrę Symfoniczną pod dyrekcją Michała Gajdy, Scholę „Cantorum Sariensis” pod dyrekcją Ewy Dyrdy, Dagmarę Świtacz, zespoły Lotharsi i SĄSTĄD, Stanisława Soykę, Sonię Bohosiewicz, Magdalenę Szczerbowską oraz zespół Carrantuohill.

Warstwie muzycznej towarzyszyć będą równie niezwykłe animacje, które przybliżą publiczności najważniejsze historyczne momenty, wpływające na rozwój Żor oraz to, jak dziś wygląda nasze Miasto. Wydarzenie poprowadzą Katarzyna Biegun i Adam Probosz.

Bezpłatne wejściówki na koncert będzie można odebrać od 2 listopada w następujących punktach:

  • Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Folwarecka 10
  • Urząd Miasta Żory, Rynek 9
  • Miejska Biblioteka Publiczna im. Ottona Sterna, ul. Rybnicka 6-8

Ilość miejsc jest ograniczona. Każda osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki.

/Źródło: UM Żory/