na zdjęciu grupowym uczestnicy senioriady w hali sportowej z nagrodami

Igrzyska Zimowej Senioriady – 27.01.2023

Igrzyska Zimowej Senioriady były ostatnią imprezą halową, kończącą cykl programowy Akcji Zima 2023 przygotowany przez MOSiR Żory podczas tegorocznych ferii zimowych.

Po konkurencjach dla dzieci i młodzieży – Zimowa Akademia Sportu, do wspólnej, sportowej zabawy zostały zaproszone osoby w wieku 55 i więcej. Wśród promocji sportów zimowych – halowy biathlon, hokej, największe zainteresowanie wzbudził halowy curling.

Po krótkim instruktażu i kilku próbach na torze curlingowym odbył sią fascynujący turniej z udziałem ośmiu drużyn. Oprócz zimowego akcentu uczestnicy zdobywali również punkty w konkurencjach: rzuty do kosza, pomiar siły rzutu oraz refleksomierz.

Do dyspozycji dostępne były również stoły tenisowe, na których odbywały się gry rekreacyjne. Miłym akcentem imprezy była także obecność przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Żorach promujących bezpieczne ferie. Żorscy policjanci zachęcali do stosowania elementów odblaskowych, które z pewnością wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Nowa propozycja spędzenia wolnego czasu spotkała się z aprobatą ze strony uczestników (26 os.), a organizatorzy (MOSiR oraz BDB Event) mają nadzieje, że kolejna edycja Igrzysk Zimowej Senioriady powiększy grono uczestników.