na zdjęciu wycieczkowicze z przewodnikiem

Wycieczka jesienna w ramach programu „4 pory roku” – 03.11.2023

Program „4 pory roku – zdobywamy pakiet GOLD”, obejmował cztery wyjazdy, które rozpoczęły się zimową porą, wycieczką do Baśniowego Lasu, w Inwałdzie – miasteczka miniatur obiektów architektonicznych z całego świata, połączonego z wystawą, z bogatą iluminacją kolorowych światełek, Mikołajem i żywą szopką w okresie ferii zimowych. W tym dniu zwiedzano także Muzeum Papieskie w Wadowicach. Z tej formy aktywnego wypoczynku skorzystało 46 osób. W kolejny, wiosenny wyjazd MOSiR zabrał mieszkańców do zamku w Pławniowicach, gdzie można było podziwiać jego wyjątkowe walory architektoniczne oraz zapoznać się z ciekawą historią właścicieli tego miejsca. W tym dniu uczestnicy wycieczki mieli również okazję pospacerować z przewodnikiem po pięknej starówce gliwickiej i obejrzeć ciekawe eksponaty roślin tropikalnych w Miejskiej Palmiarni. Z wyjazdu skorzystało 47 osób. Z kolei największą, bo aż 87 osobową grupę stanowiła wycieczka zorganizowana w dwóch turach, korzystająca z licznych atrakcji „Ogrodów pełnych lawendy”, w Ostrowie, gdzie można było rozkoszować się widokiem i zapachem rozłożystych lawend, ułożonych w malownicze tarasy oraz degustować słodkie ciasteczka, ciasta i lody, popijając smakowitą lemoniadą, z dodatkiem lawendy. W tym dniu żorscy turyści mieli okazję odwiedzić też Kraków i zapoznać się z bogatą historią tego miasta. Dużo fascynujących historii o Krakowie i jego mieszkańcach można było dowiedzieć się też zwiedzając Muzeum znajdujące się w podziemiach krakowskich.

Ostatnia wycieczka w tym roku, w 40 osobowym składzie, odbyła się 3 listopada br., do Apilandii – Interaktywnego Centrum Pszczelarskiego, znajdującego się w Kleczy, gdzie prócz ciekawych warsztatów i zwiedzania z przewodnikiem interaktywnego muzeum, można było skosztować znakomitych przekąsek na bazie miodu, wypić smaczną kawę, z dodatkiem miodu i zaopatrzyć się w miodowe specyfiki. W dalszą podróż, w tym dniu, uczestnicy wycieczki udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie z przewodnikiem zwiedzali bogato zdobione Sanktuarium Pasyjno-Maryjne z kompleksem zabudowań przyklasztornych o. Bernardynów, znanego z Kultu Maryjnego, miejscem corocznych pielgrzymek wiernych, które umieszczone zostało na światowej liście dziedzictwa UNESCO. W drodze powrotnej nie obyło się bez skosztowania „papieskich kremówek” i spaceru po wadowickim rynku. Na zakończenie wycieczki przyszedł czas na odpoczynek, obiad i relaks oraz na rozstrzygnięcie konkursu, w ramach programu „4 pory roku – zdobywamy pakiet Gold”. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez MOSiR

Pragniemy dodać, że podczas każdego naszego wyjazdu zapewniliśmy fachową opiekę medyczną i opiekuna z ramienia MOSiR-u, a wycieczkom towarzyszył pilot, przewodnik. Staramy się zróżnicować wycieczki, przeplatając je z czasem na zwiedzanie, relaks i dobry, posiłek. Za każdym razem wybieramy inne, ciekawe historycznie, krajobrazowo i architektonicznie miejsca. W tym roku łącznie z czterech wycieczek skorzystało 160 osób. Należy wspomnieć, że w wyjazdach uczestniczyły też osoby które były z nami dwa, trzy i cztery razy. Tym, którzy wybrali turystyczną formę aktywnego spędzania wolnego czasu pragniemy serdecznie podziękować i jednocześnie zaprosić na kolejne wyjazdy, połączone ze zwiedzaniem i degustacją regionalnych potraw. Informację o wyjazdach zaprezentujemy Państwu już w kolejnym roku kalendarzowym. Serdecznie zapraszamy.