Plakat promujący Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumbowy

Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumbowy

Lubisz aktywnie spędzać czas i chcesz przy okazji zrobić coś dobrego? Weź udział w Mikołajkowym Charytatywnym Maratonie Zumbowym w Żorach i wesprzyj leczenie Agnieszki, walczącej ze złośliwym nowotworem.

Agnieszka Smozik to 42-letnia żorzanka, żona i matka 3 dzieci, która zmaga się ze złośliwym nowotworem. By miała szansę powrotu do zdrowia potrzebne jest zastosowanie nowoczesnej metody leczenia, polegającej na przyjmowaniu szczepionek z komórek dendrytycznych. Leczenie ma na celu pobudzenie układu immunologicznego w walce z komórkami nowotworowymi. Terapia nie jest w żaden sposób refundowana, a jego roczny koszt został oszacowany na około 150 000 euro.

Dlatego też przyjaciele i rodzina Agnieszki organizują wydarzenia charytatywne, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie żorzanki. Już w niedzielę, 17 grudnia w budynku MOSiR Żory przy ul. Wodzisławskiej 213 w Roju (siedziba LKS Rój) odbędzie się Mikołajkowy Charytatywny Maraton Zumbowy. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 a jej organizatorem jest MAZUMBA TEAM, czyli Marzena Szymańska, Julia Szymańska, Marta Langowska, Izabela Głowacka, Agnieszka Sobik i Monika Polus. Dodatkowo zaproszono zaprzyjaźnione instruktorki: Dorotę SteblokDominikę Ciecior oraz Sonię Kaczkę-Grimm. Biletem wstępu jest symboliczna „cegiełka” w wysokości 20 zł, a kwota ta w całości przeznaczona zostanie na leczenie Agnieszki Smozik.

Warto wspomnieć, że środki na leczenie żorzanki będą zbierane także podczas Jarmarku Charytatywnego, który już 2 grudnia w godzinach od 10:00 – 15:00 odbędzie się w Szkole Podstawowej w Jankowicach Rybnickich. Miłośnicy Śląskiej Listy Przebojów powinni zaś wybrać się na Koncert Charytatywny, który 10 grudnia o godz. 17:00 odbędzie się w sali bankietowej GOKiR w Świerklanach. Wystąpią: Harmonic, Tomasz Gołowacz oraz Dynamic.

Źródło: UM Żory