Na zdjęciu laureaci zawodów na podium na skateparku

Eliminacje Mistrzostw Polski w Jeździe na Hulajnodze – 17.07.2021

W minioną sobotę 17 lipca w na żorskim skateparku gościliśmy najlepszych zawodników z Polski podczas „Eliminacji Mistrzostw Polski w Jeździe na Hulajnodze Wyczynowej” w kategorii Park.

Na dzień dobry do sekretariatu zawodów ustawiła się długa kolejka chętnych. W Żorach na dość wymagającym skateparku wystartowało 51 zawodników (33 w kategorii junior do 15 roku życia, 16 w kategorii senior powyżej 15 lat oraz 2 w kategorii girls, open). Po załatwieniu wszystkich formalności rozpoczęto zmagania w 3 kategoriach, uczestnicy dostali po 60 sekund na pokazanie swoich najlepszych tricków w przejeździe eliminacyjnym. Po nich około godziny 17.30 miały odbyć się przejazdy finałowe, na które niestety nie pozwoliła pogoda. Zaliczono wyniki po przejazdach eliminacyjnych. Najlepszym zawodnikiem w kategorii senior, bezkonkurencyjnie okazał się Bartek Oskroba, w kategorii junior Antoni Miłaszewicz a w kategorii Girls Maja Podoręcka. Pięciu najlepszych zawodników w kategorii junior oraz senior otrzymało tzw. „Dzikie karty” czyli bezpośredni awans do Finału Mistrzostw Polski, który odbędzie się w Bolesławcu. Dziękujemy zawodnikom oraz licznie zgromadzonej publiczności za świetną atmosferę oraz doping podczas imprezy.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz Polish Scoot Commission, a partnerowały im Miasto Żory oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha.

Kierujemy podziękowania dla „naszych, żorskich” sponsorów Baru „Bistro Cegielnia” oraz firmy „Kapadora”, które ufundowały nagrody finansowe dla uczestników oraz kibiców, a także Stowarzyszenia Ratowniczego „Iskra”, które czuwało nad bezpieczeństwem uczestników.

Wyniki:

Kategoria junior (do 15 roku życia):

  • I miejsce – Antoni Miłaszewicz
  • II miejsce –  Bartosz Bul
  • III miejsce – Kacper Sztorc

kategoria senior (powyżej 15 roku życia):

  • I miejsce – Bartek Oskroba
  • II miejsce – Olaf Żołna
  • III miejsce – Paweł Sojka

kategoria girls (open):

  • I miejsce – Maja Podoręcka

Choć minął już tydzień po rozegranych na naszym Skate Parku zawodów rangi Eliminacji Mistrzostw Polski w hulajnodze to warto zobaczyć jak wyglądała rywalizacja okiem (a w zasadzie kamerą z kasku zawodnika) jednego ze zwycięzców. Prezentujemy Wam dziś filmik z bloga Bartka Oskroby, zwycięzcy kategorii senior (powyżej 15. roku życia). MOSiR Żory gratuluje Bartkowi i życzy powodzenia w finałach MP.