na zdjęciu uczestnicy kuligu w zaprzęgu konnym w górach

Kulig wzdłuż Białej Wisełki – 29.01.2024

32 osobowa ekipa rodzin z dziećmi, miłośników zimowych eskapad, miała okazje skorzystać z jednej z wielu ofert przygotowanych przez MOSiR Żory na czas Ferii Zimowych. 29 stycznia br. odbył się kulig z zaprzęgami konnymi Doliną Białej Wisełki, gdzie było sporo śniegu, tak że sanie żwawo mknęły wzdłuż ośnieżonej doliny. Uczestnikom kuligu odsłaniały się wyjątkowe widoki. Uroku dodawał również szum Wisełki, która płynęła wzdłuż kuligowego traktu. Po atrakcjach z tym związanych przyszedł czas na gorącą herbatę malinową i kiełbasę pieczoną na ogniu, w kolibie Państwa Cieślarów, którzy nas bardzo ciepło powitali i sowicie ugościli. Nie zabrakło oscypka z żurawiną oraz chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem. Był czas na relaks, na zwiedzanie okolicy i zrobienie sobie pamiątkowych fotek. Niektóre z nich przedstawiamy w załączonej poniżej galerii.

Czeka nas niebawem jeszcze jeden taki kulig. Miejsca są już prawie zapełnione. A przed nim wybierzemy się jeszcze na wycieczkę do Wieliczki by podziwiać bogactwo zabytkowego Żupnego Zamku oraz tamtejszej Kopalni Soli. Zapraszamy i na pozostałe atrakcje, w których znajdą się propozycje dla tych, którzy lubią potrenować. Jest bogaty wachlarz z imprezami dla dzieci i dorosłych. Zachęcamy do wzięcia udziału w środowych fitnessach, dzieci natomiast w animacjach i grach zespołowych oraz w wyjątkowym bloku sportowo-rekreacyjnym, z pokazami szalonych naukowców, dmuchańcami i zabawami.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie znajdą Państwo szczegóły dotyczące każdej imprezy. Nie może Was na nich zabraknąć. Czekamy!