Akcja Lato 2018: III Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej – turniej mężczyzn – 14.07.2018

„III Otwarte Mistrzostwa Śląska w Siatkówce Plażowej im. Rufina Dudy” to cykl turniejów w kategorii kobiet (5 turniejów), mężczyzn (11 turniejów) i mikstów (11 turniejów). Zmagania odbywają się w kilkunastu miejscach, m.in. w Wiśle, Skoczowie, Pszczynie, Tychach, Żorach, Bielsku-Białej, Jastrzębiu Zdroju, Cieszynie, Mikołowie, Czechowicach-Dziedzicach, Milówce i innych. Czternaście par przystąpiło do turnieju eliminacyjnego mężczyzn, który odbył się w sobotę 14 lipca br. na boiskach Ośrodka Rekreacyjno-wypoczynkowego w Żorach-Roju. Po kilku godzinach zmagań turniej zwyciężyła para Adam Lorenc i Mateusz Podborączyński pokonując finale Jana Mach i Mateusza Szewczyk. Na najniższym stopniu podium stanęła para Piotr Kożuch i Miłosz Tokarski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gospodarzem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach.

Miłośników siatkówki zapraszamy do Ośrodka Rekreacyjno-wypoczynkowego w Żorach-Roju gdzie można skorzystać z profesjonalnie przygotowanych boisk do siatkówki plażowej, na terenie obiektu znajdują się także korty tenisowe również dostępne zainteresowanych.

Klasyfikacja końcowa:

Miejsce

Pary
I Adam Lorenc

Mateusz Podborączyński

II

Jan Mach Mateusz Szewczyk
III Piotr Kożuch

Miłosz Tokarski

IV

Mateusz Łabuz Tomasz Dudek
V-VI Rafał Zając

Marek Drobisz

Adam Potempa

Rafał Borkowski
VII – VIII Przemysław Gepfert

Mateusz Biernat

Daniel Pawlik

Adam Wiewióra
IX – XII Adam Brzeziński

Marcin Strojek

Aleksander Słonina

Maciej Tupta
Adrian Kędra

Damian Pater

Radosz Werner

Mateusz Kaczmarczyk
XIII – XVI Piotr Pieniążek

Hubert Stręk

Maksymilian Skowronek

Wojciech Szwed