Na grafice informacja o rezerwacji parki cegielnia, u dołu logotypy sponsorów i postać ogniowego biegacza

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania BIURA ZAWODÓW.
 
Weryfikacja zawodników, wydawanie opłaconych numerów startowych oraz pakietów odbędzie się tylko w godzinach pracy Biura Zawodów działającego na terenie Namiotu (Lodowiska) przy ul. Folwareckiej 10:
  • 13 maja 2021 r. od godz. 15:00 do 19:00,
  • 14 maja 2021 r. od godz. 15:00 do 19:00,
  • 15 maja 2021 r. w dniu biegu od godz. 16:00 do 19:00.
Po tych terminach odbiór pakietu startowego nie będzie możliwy!
 
Zachęcamy do systematycznego odbioru pakietów w określnym czasie, dzięki temu unikniemy tłoku w dniu imprezy.
 
Odbiór pakietów osobisty, weryfikacja uczestników na podstawie dowodu tożsamości (lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość). Wydawanie pakietów dla osób niepełnoletnich w obecności rodzica lub prawnego opiekuna. Przypominamy o innych wymogach zawartych w regulaminie poniżej.
 
Organizator przewiduje możliwość przepisania pakietu startowego na innego uczestnika biegu tylko w godzinach pracy biura zawodów tj. w dniach 13-15 maja 2021r. i tylko na druku wygenerowanym ze strony internetowej Organizatora.
Na grafice mapa Parku Cegielnia w Żorach z zaznaczoną trasą biegu ogniowego i punktami organizacyjnymi
Drogie Biegaczki i Drodzy Biegacze, kolejna porcja informacji dla Was:
 
Wczoraj (06.05.2021) dobiegł końca termin zapisów online do naszego Biegu Ogniowego. Już teraz wiemy że swój udział zgłosiło aż 487 osób z 500 dostępnych pakietów. Te kilkanaście miejsc możemy jeszcze udostępnić (opłata 60 zł) w terminach funkcjonowania Biura Zawodów – decyduje kolejność zgłoszeń (zgodnie z regulaminem). W tych trudnych czasach organizacja biegu jest nie lada wyzwaniem ale krok po kroku idziemy do przodu. Dziś prezentujemy Wam oficjalną trasę biegu w tym roku orgaznizowanym w innej formule ze względu na epidemię. Sprawdźcie co Was czeka na trasie, jakie służby będą was zabezpieczać i gdzie umiejscowione są parkingi. Z uwagi na obostrzenia start odbędzie się w czterech biegach z określonym limitem uczestników, do każdego biegu prosimy o przybycie 15 minut przed startem już rozgrzanym i przygotowanym do biegu, uwaga ważne – wejście od strony ul. Miłej.
  • Bieg numer 1 start godz. 21.00 – numery startowe w kolorze czarnym
  • Bieg numer 2 start godz. 22.00 – numery startowe w kolorze niebieskim
  • Bieg numer 3 start godz. 23.00 – numery startowe w kolorze czerwonym
  • Bieg numer 4 start godz. 00.00 – numery startowe w kolorze zielonym
Na plakacie opis ósmego żorskiego biegu ogniowego, w roku logo wydarzenia, na dole logotypy partnerów i sponsorów, w z boku czerwony pasek z projektem medalu

W tym roku już po raz 319. w naszym mieście odbędzie się Żorskie Święto Ogniowe, tradycyjnie obchodzone 11 maja dla przypomnienia tragicznego pożaru z 1702, który strawił sporą część miasta. Jedną z imprez towarzyszącą obchodom jest Żorski Bieg Ogniowy. To niezwykle widowiskowy nocny bieg na dystansie 5 km od lat przyciąga liczne grono biegaczy. A pakiety startowe rozchodzą się w ciągu kilkudziesięciu godzin. Wspaniała sportowa atmosfera, nocna sceneria, ozdobiona blaskiem płonących pochodni trasa wiodąca uliczkami żorskiej Starówki, sprawiają, że zawody pozostawiają w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia.

Niestety, trudna sytuacja związana z ograniczeniami nałożonymi w walce z epidemią koronawirusa spowodowała, że w 2020 roku  bieg został odwołany a całościowy program obchodów odbył się w wyjątkowo skromnej formie. W bieżącym roku, mimo dalszej niestabilnej i nieprzewidywalnej sytuacji, organizatorzy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz HRmax Żory, podjęli decyzję o przygotowaniu ósmej edycji Żorskiego Biegu Ogniowego w nowej formule. Program imprezy będzie zminimalizowany jednak ogromna determinacja do podtrzymania tradycji i chęć spotkania z mieszkańcami, daje nadzieję,  że nie zabraknie ducha sportowej walki i pozytywnych emocji podczas tego wydarzenia sportowego. Bieg odbędzie się 15 maja 2021 roku na terenie Parku Cegielnie na dystansie ok. 5 km (pięć pętli toru rolkowego) i zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym poprzez udział  uczestników w czterech oddzielnych biegach realizowanych w odstępie czasowym z łącznym limitem uczestników 500 osób. Start pierwszego biegu planowany jest o godz. 21.00. Zapisy potrwają do 6 maja lub do wyczerpania limitu uczestników. Każdy uprawniony uczestnik otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkowy medal, gadżet okolicznościowy, wodę, numer startowy oraz chip. Nagrody finansowe przewidziane są w kategorii generalnej oraz kat. zawodnik z Żor. Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

Zapraszamy do zapisów online oraz zapoznania się z regulaminem imprezy.