Informujemy, iż biuro zawodów w dniu imprezy (15.05.2021) będzie otwarte dłużej niż planowano – do godziny 20:30 (oryginalna godzina zamknięcia biura 19:00).

Na grafice zdjęcie podium, logotypy partnerów i sponsorów na ognistym tle i lista nagród biegu ogniowego

Odliczamy do startu!

Z powodu obostrzeń w tym roku nie będzie przeprowadzona dekoracja, po ogłoszeniu oficjalnych wyników nagrody finansowe dla zwycięzców poszczególnych kategorii zostaną wysłane na konto po wcześniejszym wypełnieniu dodatkowego formularza. Wszelkie dokumenty dostępne na naszej stronie poniżej.

Nagrody rzeczowe dla kat. zawodnicy z Żor będą do odebrania w kasie hali sportowej ul. Folwarecka 10 do dnia 24.05.2021r.

Na grafice informacja o rezerwacji parki cegielnia, u dołu logotypy sponsorów i postać ogniowego biegacza
Zapraszamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania BIURA ZAWODÓW.
 
Weryfikacja zawodników, wydawanie opłaconych numerów startowych oraz pakietów odbędzie się tylko w godzinach pracy Biura Zawodów działającego na terenie Namiotu (Lodowiska) przy ul. Folwareckiej 10:
  • 13 maja 2021 r. od godz. 15:00 do 19:00,
  • 14 maja 2021 r. od godz. 15:00 do 19:00,
  • 15 maja 2021 r. w dniu biegu od godz. 16:00 do 19:00.
Po tych terminach odbiór pakietu startowego nie będzie możliwy!
 
Zachęcamy do systematycznego odbioru pakietów w określnym czasie, dzięki temu unikniemy tłoku w dniu imprezy.
 
Odbiór pakietów osobisty, weryfikacja uczestników na podstawie dowodu tożsamości (lub innego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającego tożsamość). Wydawanie pakietów dla osób niepełnoletnich w obecności rodzica lub prawnego opiekuna. Przypominamy o innych wymogach zawartych w regulaminie poniżej.
 
Organizator przewiduje możliwość przepisania pakietu startowego na innego uczestnika biegu tylko w godzinach pracy biura zawodów tj. w dniach 13-15 maja 2021r. i tylko na druku wygenerowanym ze strony internetowej Organizatora.
Na grafice mapa Parku Cegielnia w Żorach z zaznaczoną trasą biegu ogniowego i punktami organizacyjnymi
Drogie Biegaczki i Drodzy Biegacze, kolejna porcja informacji dla Was:
 
Wczoraj (06.05.2021) dobiegł końca termin zapisów online do naszego Biegu Ogniowego. Już teraz wiemy że swój udział zgłosiło aż 487 osób z 500 dostępnych pakietów. Te kilkanaście miejsc możemy jeszcze udostępnić (opłata 60 zł) w terminach funkcjonowania Biura Zawodów – decyduje kolejność zgłoszeń (zgodnie z regulaminem). W tych trudnych czasach organizacja biegu jest nie lada wyzwaniem ale krok po kroku idziemy do przodu. Dziś prezentujemy Wam oficjalną trasę biegu w tym roku orgaznizowanym w innej formule ze względu na epidemię. Sprawdźcie co Was czeka na trasie, jakie służby będą was zabezpieczać i gdzie umiejscowione są parkingi. Z uwagi na obostrzenia start odbędzie się w czterech biegach z określonym limitem uczestników, do każdego biegu prosimy o przybycie 15 minut przed startem już rozgrzanym i przygotowanym do biegu, uwaga ważne – wejście od strony ul. Miłej.
  • Bieg numer 1 start godz. 21.00 – numery startowe w kolorze czarnym
  • Bieg numer 2 start godz. 22.00 – numery startowe w kolorze niebieskim
  • Bieg numer 3 start godz. 23.00 – numery startowe w kolorze czerwonym
  • Bieg numer 4 start godz. 00.00 – numery startowe w kolorze zielonym
Na plakacie opis ósmego żorskiego biegu ogniowego, w roku logo wydarzenia, na dole logotypy partnerów i sponsorów, w z boku czerwony pasek z projektem medalu

W tym roku już po raz 319. w naszym mieście odbędzie się Żorskie Święto Ogniowe, tradycyjnie obchodzone 11 maja dla przypomnienia tragicznego pożaru z 1702, który strawił sporą część miasta. Jedną z imprez towarzyszącą obchodom jest Żorski Bieg Ogniowy. To niezwykle widowiskowy nocny bieg na dystansie 5 km od lat przyciąga liczne grono biegaczy. A pakiety startowe rozchodzą się w ciągu kilkudziesięciu godzin. Wspaniała sportowa atmosfera, nocna sceneria, ozdobiona blaskiem płonących pochodni trasa wiodąca uliczkami żorskiej Starówki, sprawiają, że zawody pozostawiają w pamięci uczestników niezapomniane wrażenia.

Niestety, trudna sytuacja związana z ograniczeniami nałożonymi w walce z epidemią koronawirusa spowodowała, że w 2020 roku  bieg został odwołany a całościowy program obchodów odbył się w wyjątkowo skromnej formie. W bieżącym roku, mimo dalszej niestabilnej i nieprzewidywalnej sytuacji, organizatorzy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach oraz HRmax Żory, podjęli decyzję o przygotowaniu ósmej edycji Żorskiego Biegu Ogniowego w nowej formule. Program imprezy będzie zminimalizowany jednak ogromna determinacja do podtrzymania tradycji i chęć spotkania z mieszkańcami, daje nadzieję,  że nie zabraknie ducha sportowej walki i pozytywnych emocji podczas tego wydarzenia sportowego. Bieg odbędzie się 15 maja 2021 roku na terenie Parku Cegielnie na dystansie ok. 5 km (pięć pętli toru rolkowego) i zostanie przeprowadzony w reżimie sanitarnym poprzez udział  uczestników w czterech oddzielnych biegach realizowanych w odstępie czasowym z łącznym limitem uczestników 500 osób. Start pierwszego biegu planowany jest o godz. 21.00. Zapisy potrwają do 6 maja lub do wyczerpania limitu uczestników. Każdy uprawniony uczestnik otrzyma pakiet startowy zawierający: pamiątkowy medal, gadżet okolicznościowy, wodę, numer startowy oraz chip. Nagrody finansowe przewidziane są w kategorii generalnej oraz kat. zawodnik z Żor. Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Piotr Kosztyła.

Zapraszamy do zapisów online oraz zapoznania się z regulaminem imprezy.