5. Rajd Wilczy – 09.03.2019

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Eventyr” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach po raz piąty zapraszają mieszkańców do udziału Rajdzie Wilczym. Start 09 marca 2019r. Baza Rajdu po raz kolejny mieścić się będzie na terenie Hali Widowiskowo – Sportowej w Żorach przy ul. Folwareckiej 10. W ramach Rajdu uczestnicy rywalizować będą na 5 różnych trasach, w tym trasy przygodowe PROFI i OPEN, trasa rodzinna, trasa rowerowa, biegowa.

Rajd Wilczy jest imprezą typu Adventure Race rozgrywany na orientację, co oznacza, że na starcie otrzymujemy mapę z zaznaczonymi punktami które musimy odwiedzić i na karcie startowej potwierdzić obecność.

Uczestnicy rywalizować będą na wyznaczonych na mapie trasach. W tym roku chcemy pokazać uczestnikom to co na Śląsku najpiękniejsze i najcenniejsze; piękno przyrody, ale również architekturę i przemysł. W tym roku uruchamiamy możliwość udziału czworonogów na trasie biegowej. Przed Halą Sportową znajdziemy specjalną strefę dla uczestników biorących udział z psami. Dla nich też przygotowaliśmy niespodziankę z udziałem trenera, który przeprowadzi krótkie szkolenie dla właścicieli psów.

Zachęcamy również rodziców wraz z dziećmi do udziału na trasie rodzinnej. Nie zabraknie niespodzianek i zadań specjalnych. Jest to idealna forma aktywnego spędzenia weekendu w rodzinnym gronie.

Zgłoszenia na stronie http://eventyrteam.pl/ trwają do 2 marca. Szukajcie nas też na Facebooku.