na zdjęciu ceremonia wręczenia nagród turnieju tenisa w hali sportowej

22. Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym – 29.12.2021

Od ponad dwudziestu lat w grudniu do żorskiej Hali Widowiskowo-sportowej przybywa kilkuset miłośników tenisa stołowego. Wigilijny turniej jest największym tenisowym wydarzeniem w południowej Polsce w okresie świąteczno-noworocznym. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, w minioną środę, 29.12.2021 odbyła się kolejna, XXII edycja Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym, której organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach przy współpracy z Panem Karolem Łużniakiem – byłym posłem na Sejm oraz pomysłodawcą turnieju.

Jest nam niezmiernie miło, iż rocznej przerwie rozgrywki nadal cieszą się dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy postanowili okres przerwy świąteczno-noworocznej spędzić bardzo aktywnie i w asyście opiekunów dotarli na żorską halę z wielu odległych miejscowości m.in. z Rybnika, Jastrzębia-Zdroju, Katowic, Częstochowy, Opola, Mikołowa, Chorzowa, Rudy Śląskiej, Borucina, Sarnowa, Wisły, Czernicy, Chybia, Zawiercia czy też z Rzeszowa odległego od Żor o 300 km lub województwa lubuskiego, miejscowości Słońsk oddalonej od naszego miasta o blisko 500 km. Z blisko 180 zgłoszonych zawodników do rywalizacji przystąpiło 168 osób.

Turniej został rozegrany na 24 przygotowanych stołach do „ping-ponga” w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców, w kategoriach open (amatorzy i zrzeszeni) i amatorów.

Ceremonii otwarcia oraz zamknięcia turnieju, dokonał Karol Łużniak – inicjator turnieju, w asyście prezesa Śląskiego Związku Tenisa Stołowego – Roberta Wielgosza oraz Marka Utraty – Dyrektora MOSiR Żory. Pragniemy zaznaczyć, że podczas otwarcia wieloletni pracownik MOSiR Żory Pani Elżbieta Serbin została uhonorowana z rąk Jacka Świerkockiego radnego Sejmiku Województwa Śląskiego „Srebrną Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego”.

Na zakończenie turnieju nagrodzono po ośmiu najlepszych zawodników w każdej kategorii pamiątkowymi koszulkami oraz dyplomami, a zawodnicy z miejsc I-III, otrzymali dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Marszałka Województwa Śląskiego.

W tegorocznej edycji Honorowy Patronat nad imprezą sprawowali:

Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer Prezydent Miasta Żory – Waldemar Socha oraz Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego – Robert Wielgosz.

Turniej odbył się przy wsparciu sponsorów:

  • Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa
  • POLOK – Grupa Producentów Grzybów Sp. z o.o.
  • Katowickie Przedsiębiorstwo Meblowe “AGATA”
  • Stowarzyszenie “Wolność i Solidarność” im. Tadeusza Jedynaka
  • Węglozbyt Katowice

Patronat Medialny:

  • Radio „90”
  • TVP Katowice
  • TV HD Żory
  • Nowiny

Wyniki:

Grupa A – dziewczęta rocznik 2011 i mł., kat open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Łucja

Kobosz

2

Małgorzata Poręba
3 Natalia

Wszołek

4

Aleksandra Brzoza
5 Laura

Michalewska

6

Lena Tomecka
7 Aleksandra

Kałuża

8

Wiktoria

Poręba

Grupa B – chłopcy rocznik 2011 i mł., kat open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Jakub

Turecki

2

Mikołaj Pilch
3 Szymon

Piecowski

4

Jakub Jucha
5 Bartłomiej

Kusek

6

Andrzej Ratka
7 Igor

Orszulik

8

Filip

Dziewior

Grupa C – dziewczęta rocznik 2010-2009, kat open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Zuzanna

Piekarczyk

2

Nikola Ratajczyk
3 Natalia

Rogowicz

4

Aleksandra Ratajczyk
5 Emilia

Byrtek

6

Justyna Włodarczyk
7 Klaudia

Bąk

8

Oliwia

Baltaza

Grupa D – chłopcy rocznik 2010-2009, kat open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Kacper

Tomaszewski

2

Tomasz Kałuża
3 Jakub

Szymik

4

Oliwier Turek
5 Mikołaj

Zając

6

Wiktor Paruch
7 Maksymilian

Gacek

8

Michał

Pilch

Grupa E – dziewczęta rocznik 2008-2007, kat open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Maria

Toborek

2

Nadine Brachaczek
3 Izabela

Matros

4

Julia Zyna
5 Emilia

Twardawa

6

Zuzanna Bezak
7 Julia

Moskała

8

Nadia

Cieślar

Grupa F – chłopcy rocznik 2008-2007, kat open (amatorzy i zrzeszeni)

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Karol

Kufel

2

Karol Broszkiewicz
3 Jakub

Nosiadek

4

Aleksander Pilch
5 Dominik

Soliło

6

Robert Żydek
7 Paweł

Ślosarczyk

8

Wojciech

Wojtaszczyk

Grupa G – dziewczęta rocznik 2009 i młodsze, amatorzy

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Natalia

Nowak

2

Maja Zielińska
3 Maja

Gliwińska

4

Magdalena Sosińska-Poloczek
5 Zuzanna

Janoszek

6

Maja Jordan
7 Maja

Nielaba

8

Wiktoria

Milewska

Grupa H – chłopcy  rocznik 2009 i młodsi, amatorzy

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Kacper

Kędzierski

2

Przemysław Ziętek
3 Kajetan

Stromczyński

4

Leon Mathaushek
5 Szymon

Kubasa

6

Maksymilian Jasiński
7 Szymon

Filipek

8

Kacper

Miły

Grupa I – dziewczęta  rocznik 2008-2007

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Agata

Kubas

2

Katarzyna Radecka
3 Oliwia

Lechocka

4

Jesica

Kowolik

Grupa J – chłopcy   rocznik 2008-2007, amatorzy

Miejsce

Imię Nazwisko
1 Piotr

Kuc

2

Mateusz Cyrta
3 Martin

Knosala

4

Michał Jałowiecki
5 Krzysztof

Buchta

6

Jakub Mucha
7 Mikołaj

Kępka

8

Olaf

Maciończyk