Mistrzostwa dzieci w MTB – 19.07.2014

W sobotę 19.07.2014 zawodnicy Szkółki kolarskiej MOSiR Wibatech Fuji Żory startowali w Mistrzostwach dzieci w MTBwyścigu o Puchar Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego.

Zawody odbyły się w Żerkowie ( woj. wielkopolskie). Miłym akcentem było pojawienie się na starcie honorowym Piotra Brzózki kolarza zawodowego grupy JBG wielkrotnego Mistrza Polski w MTB, uczestnika Olimpiady w Londynie.

Po krótkiej rozmowie ze swoim nauczycielem w szkole podstawowej a obecnie trenerem naszej Szkółki kolarskiej Piotr Brzózka w towarzystwie uczestników Mistrzostw Polski dzieci pozował do pamiątkowych zdjęć.
Reprezentanci naszej Szkółki kolarskiej brali udział w trzech wyścigach.

W kategorii żak bardzo dobre 4 miejsce wywalczył Kamil Śpiewok, Adam Szczotka wyścig ukończył na 6 miejscu. Także Karolina Kawka w swoim wyścigu młodziczek zajęła 6 miejsce natomiast Olimpia Siwek w wyścigu dziewcząt 9-10 lat wjechała na metę w jedenasta.