Żorscy młodzi kolarze zakończyli sezon

Szkółka kolarska MOSiR Żory prowadzi od kilku lat szkolenie dzieci szkół podstawowych klas III -VI. Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu przez instruktora Dariusza Skupienia. Najlepsi zawodnicy uczestniczą w rywalizacji na wyścigach ogólnopolskich i wojewódzkich. Starty w sezonie 2017 nasi zawodnicy rozpoczęli w Ogólnopolskim otwarciu sezonu w Dzierżoniowie i Sobótce. Kolejnym startem były Puchar Polski w Zamościu. Pierwszy znaczący sukces w sezonie to zajęcie 6 miejsca przez Mikołaja Szulika na Ogólnopolskim wyścigiem klasycznym w Chrzątowicach, także Wojciech Wojcieszyński przyjechał w czołówce zajmując 15 miejsce.

Na początku maja wystartowaliśmy w Mistrzostwach Śląska Szkółek kolarskich w jeździe indywidualnej na czas Złoty medal wywalczył Mikołaj Szulik natomiast Wojciech Wojcieszyński zajął 5 miejsce. W kryterium ulicznym w Rydułtowach nasi zawodnicy wywalczyli 5 i 6 miejsce. Kolejnym etapem przygotowań był start w Ogólnopolskim wyścigu etapowym Szlakami Jury. Na zakończenie maja nasi zawodnicy w kat. młodzików wywalczyli brązowy medal Mistrzostw Śląska w jeździe parami na czas Szulik – Wojcieszyński natomiast w kat. żaka Marcinkowski – Niemiec zajęli 4 miejsce. W kryterium o Puchar Burmistrza Miasta Rydułtowy Oskar Marcinkowski zajął 8 miejsce natomiast w młodzikach 3 miejsce zajął Mikołaj Szulik, 4 miejsce Wojciech Wojcieszyński. Czerwiec rozpoczęliśmy od startu w Mistrzostwach Międzywojewódzkich młodzików w jeździe indywidualnej na czas 5 miejsce zajął Wojcieszyński a 8 był Szulik.

10 czerwca wystartowaliśmy w Mistrzostwach Śląska w jeździe indywidualnej na czas w Koziegłowach w żakach Oskar Marcinkowski wywalczył 10 miejsce w młodzikach 6 miejsce Mikołaj Szulik, 7 miejsce Wojciech Wojcieszyński. Dzień później w Pińczycach walczyliśmy w Mistrzostwach Śląska w wyścigu ze startu wspólnego srebrny medal wywalczył Mikołaj Szulik, 7 miejsce Wojciech Wojcieszyński natomiast w żakach Oskar Marcinkowski zajął wysokie 8 miejsce.

Podsumowanie pracy w pierwszym półroczu sezonu 2017 był start naszych zawodników na Mistrzostwach Polski Szkółek kolarskich w Raszkowie.

W jeździe indywidualnej na czas wśród 70 najlepszych zawodników z całej Polski Wojciech Wojcieszyński wywalczył 8 miejsce a Mikołaj Szulik 10 miejsce. 25 czerwca rozegrano w Raszkowie Mistrzostwa Polski w wyścigu ze startu wspólnego chłopcy pojechali bardzo dobry wyścig zajmując: Mikołaj Szulik 8 miejsce, Wojciech Wojcieszyński 20 miejsce.

Mikołaj Szulik i Wojciech Wojcieszyński po zakończeniu klasy VI zakończyli udział w Programie Narodowego Rozwoju Kolarstwa – Szkółek kolarskich i będą kontynuować starty w wyścigach z licencją Klubu Kolarskiego Fuji Żory. Dzięki wysokim wynikom w zostali powołani do kadry śląska młodzików.

Życzymy wielu sukcesów w nowym sezonie.

Szkółka kolarska funkcjonuje w okresie wakacyjnym. Zapisy dla dziewcząt i chłopców w każdy wtorek o godzinie 15:30 na Hali MOSiR. Zajęcia są prowadzone w Parku Cegielnia.