Plakat promujący Dzień Otwarty Basenu w Żorach-Roju w dniu 28.10.2023 r. od godz. 13:00. Na plakacie zdjęcie basenu z kolorowymi atrakcjami oraz atrakcje Dnia Otwartego, wypisane w tekście

Zapraszamy na Dzień Otwarty nowego basenu w Roju

Zapraszamy na oficjalną imprezę z okazji Dnia Otwartego Przebudowanego Basenu w Roju! Przyjdź i odkryj niezliczone atrakcje tego nowego kąpieliska w Żorach-Roju, które wzbudzą Twoje emocje. Już 28 października o godzinie 13:00 rozpoczniemy tę wyjątkową uroczystość ceremonią przecięcia wstęgi, a następnie będziesz mógł na własne oczy zobaczyć metamorfozę tego miejsca, które kiedyś było tak popularne.

Tego dnia czekają na Ciebie liczne atrakcje towarzyszące, w tym widowiskowe pokazy ratownictwa wodnego i nurkowania, prezentowane przez WOPR Żory. Ponadto, będziesz mógł obejrzeć emocjonujące mecze piłki wodnej i rywalizację triathlonu w wersji mini. Przygotowaliśmy również możliwość pilotowania zdalnie sterowanych modeli pływających oraz korzystania z bezpłatnych dmuchańców i samochodzików „bumper cars”. Nie zabraknie także uroczystego wręczenia nagród sportowych Prezydenta Miasta Żory oraz wyróżnień dla zwycięzców konkursu o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”.

To niezwykle ważna inwestycja dla na­szych mieszkańców i cieszę się, że w Żorach powstał piękny, nowoczesny basen. Cały ośro­dek robi ogromne wrażenie i jestem przekona­ny, że będzie doskonale służył lokalnej społecz­ności, a także przyciągał licznych gości – mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

Dzięki wsparciu finansowemu Miasta Żory oraz funduszy Unii Europejskiej powstał nowoczesny basen, który działa w tradycyjnej technologii uzdatniania wody chemicznie, w tym z wykorzystaniem chloru. Basen ma imponującą powierzchnię 2 234,6 m2 i wykonany jest ze stali nierdzewnej. W jego niecce znajdziesz masażery, generującą fale kulę, gejzery i ekscytujące zjeżdżalnie wodne! Dla dzieci i dorosłych przygotowaliśmy pełen atrakcji plac zabaw wodny z tunelami i armatkami wodnymi. Poza tym, zmodernizowano toalety, przebieralnie i budynki techniczne. Korty tenisowe oraz boiska do siatkówki plażowej również przeszły renowację, a tereny zielone zostały uporządkowane, ażurowe ławeczki ustawione, a wokół ośrodka zbudowano zupełnie nowe parkingi.

Projekt „Ośrodek rekreacyjny w Żorach-Roju: przestrzeń wypoczynku, rekreacji i integracji mieszkańców” kosztował 43 080 363,07 zł, z czego Miasto Żory pozyskało dofinansowanie w wysokości 12 364 153,34 zł, w tym 10 915 177,10 zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz 1 448 976,24 zł z budżetu państwa.