na grafice na białym tle logo wyzwania 750 lat / 750 km i loga

Naszym gościem była Pani Ilona Kastelik, której z ogromną radością wręczyliśmy nagrodę finansową w wysokości 750 zł ufundowaną przez MOSiR na podsumowanie wyzwania rowerowego 750 km na 750 Urodziny Miasta Żory.

Uprawnionych do udziału w konkursie było 96 osób – zaliczenie pełnego dystansu 750 km. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu w dniu 20.08.2022 na terenie skateparku ul. Folwarecka podczas ceremonii otwarcia zawodów rowerowych Bike Contest High Style.

Pani Ilonie serdecznie gratulujemy a wszystkim startującym dziękujemy za przyjęcie rowerowego wyzwania i wspólnego świętowania w sportowym akcencie!


„Świętujmy razem” pod takim hasłem MOSiR przygotował jedną z wielu ofert aktywnego uczczenia przypadającej w 2022 roku rocznicy 750 Urodzin Miasta Żory.

Trwające od 01.05.2022r. do 12.08.2022r wyzwanie dedykowane było dla wszystkich osób, które chciały intensywnie spędzić wolne chwile, a tym samym przyłączyć się do wspólnego świętowania 750 rocznicy Urodzin Miasta Żory.

Celem wspólnej zabawy, było pokonanie rowerem 750 km w jak najkrótszym czasie, gdzie minimalnym dystansem wymaganym do zaliczenia było 200 km.

Symboliczną, wirtualną trasę na terenie Polski ze startem i metą zlokalizowaną na terenie naszego miasta można było pokonać w dowolnym miejscu a swoje wyniki oraz postępy śledzić na specjalnej, stworzonej stronnie internetowej wraz z interaktywną mapą. Pierwszą osobą wśród mężczyzn, która wpisała się na listę finisherów był Andrzej Rakowski a wśród kobiet Ewa Frajhofer. Do projektu zgłosiło się łącznie 153 zawodników a pełny, urodzinowy dystans zaliczyło 96 osób, które otrzymały podstawowy pakiet nagród a także dodatkową nagrodę liderów. Dla wszystkich pozostałych osób, które zaliczyły minimum 200 km czekał pamiątkowy medal oraz buff.

Dodatkowe wyróżnienia otrzymało również pierwszych 25 kobiet i mężczyzn w kat. mieszkaniec Żor.

Linię mety pierwsi przejechali Magdalena Wargacka i Marcin Michna.

Wszystkim startującym dziękujemy za przyjęcie rowerowego wyzwania i wspólnego świętowania w sportowym akcencie obchodów 750 rocznicy Urodzin Miasta Żory.

Wyniki – kliknij tutaj

Organizator ufundował również dodatkową nagrodę w wysokości 750 zł. dla osób, które zaliczyły pełny dystans. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dniu 20.08.2022 o godz. 10:30 na terenie skateparku ul. Folwarecka podczas ceremonii otwarcia zawodów rowerowych Bike Contes High Style. Ze zwycięzcą zostanie ustalona forma przekazania nagrody.


Ostatnie dni na dołączenie wspólnej zabawy – wyzwania 750 km na 750 lat Urodziny Miasta Żory!

Ostatnim dniem, w którym można dołączyć do rywalizacji jest 31.07.2022 r. Rowerowe wyzwanie trwa do 12.08.2022r.

Aktualne wyniki sprawdzisz na stronie www – kliknij tutaj.

Będącym na trasie przypominamy, że organizator na zakończenie projektu przewidział spośród osób, które zaliczyły dystans 750 km dodatkową nagrodę o wartości 750 zł.


Letnie wakacje to doskonała okazja do aktywnego spędzania wolnego czasu. Serdecznie zapraszamy do wyzwania rowerowego 750 km na 750 lat Urodziny Miasta Żory!

Cały czas można dołączyć do wspólnej zabawy!

Stale powiększa się grono finisherów – kliknij tutaj.


Dzisiaj mieliśmy przyjemność osobiście pogratulować i wręczyć pamiątkowe trofea panu Andrzejowi Rakowskiemu, zdobywcy pierwszego miejsca w naszym wyzwaniu 750 km na 750 urodziny Miasta Żory.

Kto jeszcze się nie zdecydował, zapraszamy do zabawy w ramach 750 urodzin!

Rowerowe wyzwanie trwa do 12.08.2022 r. Ostatnim dniem, w którym można dołączyć do rywalizacji jest 31.07.2022 r.

Opłata startowa wynosi 39 zł. Aby wyzwanie zostało uznane należy przejechać minimum 200 km (pamiątkowy medal oraz buff) oraz możliwość zdobycia innych dodatkowych nagród.


750 urodziny miasta Żory! Coraz więcej finisherów na mecie wyzwanie 750 km na 750 urodziny miasta Żory.

Linię mety pokonali również pierwsi żorzanie, do których kierujemy dodatkowe wyróżnienia – Marcin Michna a tuż za nim Bartłomiej Nowacki – kliknij tutaj.

Zachęcamy do wspólnego wykręcania kilometrów.


Nasze pierwsze gratulacje dla Andrzeja Rakowskiego! Z doskonałym wynikiem, jako pierwszy po pokonaniu 750 km, wpisuje na listę zwycięzców.

Gratulujemy i dziękujemy za udział! Czekamy na kolejnych uczestników.

Zapraszamy do świętowanie Urodzin Miasta Żory na sportowo!


Przejedź 750 km na 750 urodziny Miasta Żory! Zapraszamy do wspólnej zabawy! Cały czas można dołączyć!

Wyzwanie polega na pokonaniu rowerem symbolicznej – wirtualnej trasy o długości 750 km.

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz uiścić opłatę – link do strony poniżej.

Wyzwanie kończy się 12.08.2022. Ostatni dzień dołączenia do rywalizacji 31.07.2022r. 79 osób rozpoczęło aktywność z rowerem.

Jesteśmy już gotowi do wysyłki pierwszych gadżetów dla osób, które zaliczyły minimum 200 km – pamiątkowy medal oraz buff. Dla pierwszych 100 osób, które zaliczą pełen dystans 750 km, wyślemy dodatkowo ręcznik z logo imprezy!