na zdjęciu grupowym uczestnicy turnieju gry w padla z nagrodami

Wakacyjny Turniej Gry w Padla – 14.08.2022

Na nowo powstałym korcie do gry w Padla w Żorach, 14 sierpnia br., odbył się w ramach „Akcji Lato z MOSiR-em” pierwszy „Wakacyjny Turniej Gry w Padla”. Na zawody prócz mieszkańców Żor przyjechali zawodnicy z innych miast, min. z Rybnika, Chorzowa i Tych, gdzie sport ten jest już znany i uprawiany od kilku lat. Gra na nowym korcie w Żorach robi się jednak coraz popularniejsza. Podczas tegorocznego turnieju gościliśmy TVP 3 z Katowic, która przeprowadziła wywiad z organizatorami na temat nowopowstałego boiska i zasad gry w padla oraz zaprezentowała relację z rozgrywek. Należy zaznaczyć że turniej był przeznaczony dla początkujących i zaawansowanych. W tym dniu, w kategorii początkujących  rozegranych zostało 6 meczy w systemie „każdy z każdym”, do jednego pełnego seta od 0 do 6. ( przy 6:6 tie-break).

Wyniki kat. początkujących

  • Im – Kamil Szkałuba /Jakub Szkałuba ( Jakub 12 lat),
  • II m- para Maciej Kret /Tomasz Kołodziej,
  • III m –  Monika Osikowska / Filip Osikowski ( Filip 15 lat ).

Natomiast w kategorii zaawansowanych wystartowało 8 par a zawodnicy startowali w dwóch grupach, po 4 pary w systemie „każdy z każdym”, w każdej grupie. Uczestnicy rozgrywali 2 sety, od stanu 2:2 do sześciu. Przy 5:5 – tie-break. Przy 1:1 w setach – super tie-break, do 10 punktów.  Mimo to, że większość meczów odbywało się szybko i wg planu, były jednak takie, których czas się wydłużał z uwagi na wyrównany poziom w grze. A tak prezentowały się końcowe mecze półfinałowe i finałowe:

  • półfinał 1 –  Michał Bara/ Ireneusz Wroński  6:2; 6:2  Kamil Szkałuba / Łukasz Kuczera
  • półfinał 2  – Jurand Palka/Michał Wołoszyn  3:6; 2:6  Mariusz Kołatek/ Aleksandar Naydenov.
  • mecz  o 3 miejsce – Jurand Palka / Michał Wołoszyn 6:2;  4:6,  9:11 w tie-break-u  Kamil Szkałuba/Łukasz Kuczera.
  • finał  – Michał Bara/ Ireneusz Wroński 6:1  Mariusz Kołatek/ Aleksandar Naydenov w jednym secie 0:6, z uwagi na późną porę.

Końcowa klasyfikacja zaawansowanych:

  • Im – Michał Bara/ Ireneusz Wroński
  • II m – Mariusz Kołatek/ Aleksandar Naydenov
  • III m – Kamil Szkałuba / Łukasz Kuczera

Na zakończenie imprezy organizatorzy tegorocznego, wakacyjnego turnieju; MOSiR Żory, Padel Team oraz sponsor Firma NOX wręczyli zwycięzcom puchary, bony podarunkowe, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy. Prócz tego wszyscy zawodnicy otrzymali od MOSiR Żory pakiety startowe (wodę, owoc i baton energetyczny). Pragniemy podziękować 24 uczestnikom turnieju, którzy w parach, w dwóch kategoriach łącznie, rozegrali 22 mecze o zwycięstwo. Podziękowania należą się też sponsorowi, Restauracji „Ludowa” z Rogoźnej, za ufundowanie ogromnych i smacznych pizz dla wszystkich uczestników turnieju. Należy dodać, że podczas turnieju była czynna także strefa relaksu, w której goście i rodziny zawodników mogli śledzić przebieg gry, kibicując swoim faworytom. Nie zabrakło również przechodniów, którzy zatrzymywali się na moment po to, aby poobserwować to, co się działo w tym dniu na kortach. Z opinii uczestników niedzielnego turnieju można było wywnioskować, że nasze korty należą do jednych z lepszych w okręgu, a turniej odbywał się na dobrym, wyrównanym poziomie, podczas którego przez cały czas panowała miła atmosfera. To cieszy i zachęca nas do organizacji kolejnych rozgrywek.