Na zdjęciu trzech zawodników na murawie rozgrywających mecz dorosłych

Sportowo – Piłkarski Dzień Kleszczówki 2020

20 września 2020 r. w słoneczną, ostatnią niedzielę lata Rada i Zarząd Dzielnicy Kleszczówka przy współpracy z MOSiR Żory (dziękujemy Dyrektorowi Markowi Utrata za możliwość gry na super murawie stadionu) była organizatorem na Stadionie MOSiR, Sportowego – Piłkarskiego Dnia Kleszczówki 2020. W czwartej edycji tego wydarzenia, wzięło udział w otwartym Turnieju Piłki Nożnej dzieci i młodzieży szkół podstawowych 6 drużyn. Po rywalizacji każdy z każdym w dwóch kategoriach, końcowa kolejność wyglądała następująco:

klasy 6 i mł.:

  • 1m. „Dziki” (SP1),
  • 2m. „Orliki” (SP6),
  • 3m. ” Koledzy zza miedzy” (SP1),

klasy 8 i mł.:

  • 1m. „FC Parówy” (SP1),
  • 2m. „Białe Mewy” (SP17),
  • 3m. „SP16” (SP16)

Wszystkie zespoły zostały nagrodzone medalami, kartami podarunkowymi do Decathlonu oraz otrzymały poczęstunek. Dziękujemy za udział zespołom oraz pomoc w organizacji drużyn i turnieju osobom: Łukasz Garbacz, Paweł Sajdyk, Łukasz Furmańczyk, Dawid Kalinowski.

Następnie o godz. 16.00 odbył się mecz dorosłych 30+: Żory-Kleszczówka c/a Żory-Reszta Świata. W czwartej już, tej rywalizacji od 2017 roku, lepszym po raz trzeci, okazał się zespół Kleszczówki i to on zdobył Puchar Przechodni Rady Dzielnicy Kleszczówka na własność, który wręczyła Pani Dyrektor SP13 Żory, mieszkanka Dzielnicy Kleszczówka.

Dziękujemy wszystkim za udział w meczu oraz za organizację drużyn osobom: Robert Pruciak, Tomasz Padiasek, Zbigniew Krakowiak, Cezary Łapiński a latach poprzednich Lech Kwiatkowski. Zespoły zostały nagrodzone okolicznościowymi koszulkami oraz poczęstunkiem w Pizzerii ” U Wąsa”. Dziękujemy również organizatorom, którzy przygotowali i przeprowadzili i byli obecni podczas IV SDK 2020 w osobach: Sylwia Paradowska, Dariusz Filak, Łukasz Garbacz, Krzysztof Jakubowski, Piotr Jakubowski, Martyna Wagner, Józef Sędłak i Roman Gawron.