na zdjęciu zawodnicy turnieju w bule na podium

Śląski Turniej w Soft Petanque z okazji 750-lecia miasta Żory – 13.02.2022

W niedzielę, 13 lutego w żorskiej Hali Sportowej odbył się „Śląski Turniej w Soft Petanque z okazji 750-lecia miasta Żory”. Żorska Liga Petanque oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach byli gospodarzami jednego z pierwszych i chyba największych turniejów miłośników boule, softów  w naszym regionie. Do naszego miasta przybyli zawodnicy m.in. z Krakowa, Oławy, Myślenic, Katowic, Żywca a nawet ze Szczecina. Na turnieju pojawiła się Prezes Polskiej Federacji Petanque Pani Celina Lichnowska, trener kadry mężczyzn Andrzej Śliż, trener kadry kobiet Ryszard Kowalski, reprezentanci m.in. Polski Krystian Tyrlik, Błażej Twardowski, Wojciech Grzybowski. Uroczystego otwarcia dokonali Dyrektor MOSiRu Marek Utrata, Prezes Żorskiej Ligi Petanque Piotr Flaga w towarzystwie Prezes PFP Celiny Lichnowskiej oraz sędziego głównego zawodów Andrzeja Śliża.

Turniej rozegrano w kategorii dubletów, popularnym „szwajcarem”, 7 rund po 40 minut. Do rywalizacji przystąpiło 31 par. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały ok. 7,5 godziny wliczając przerwę obiadową. Ostatecznie w turnieju zwyciężyła para reprezentantów Polski Krystian Tyrlik/Wojciech Grzybowski przed dubletem Dawid Balinka/Grzegorz Kurowski. Najniższe miejsce na podium przypadło parze Adrian Latkowski/Krzysztof Adamek. Do zwycięzców trafiły pamiątkowe puchary oraz medale ufundowane przez organizatorów, a także nagrody od Prezes PFP Celiny Lichnowskiej.

Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezes PFP oraz Prezydent Miasta Żory.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wspaniałą zabawę i już teraz zapraszamy na kolejną edycję żorskiego turnieju softów.

Fotografie wykonał Rafał Kalinowski.