na zdjęciach zawodniczki siatkówki plażowej na boisku i z nagrodami

Siatkarki MUKS Sari Żory zostały 2 x Mistrzyniami Śląska w plażówce!

W miniony weekend 15-16 czerwca odbyły się Mistrzostwa Śląska Młodziczek w Dąbrowie Górniczej. Znakomity występ i sukces zawodniczek klubu MUKS Sari Żory. W drugim dniu turnieju w finałowej ósemce wystąpiły aż trzy pary zawodniczek żorskiego klubu! Niestety w pierwszym meczu, rozegranym między Heller/Skarżyńska-Szpak i Murach/Więcek, ta pierwsza para pożegnała się z turniejem kończąc na wysokim 7 miejscu. Świetnie zaprezentowała się najmłodsza para zawodniczek Ausheva/Skaba, która ostatecznie zajęła 4 miejsce w turnieju.

Fantastycznie przedstawiła się para Murach/Więcek – cztery mecze wygrane w dwóch setach, w tym najważniejszy i najtrudniejszy, rewanż w półfinale z parą gospodyń z Dąbrowy Górniczej! Mecz finałowy rozegrały po mistrzowsku. Julia Murach i Nicola Więcek zdobyły podwójne Mistrzostwo Śląska! W kategorii młodziczek, ale także w kategorii dla nich wyższej tj. Juniorek Młodszych.

Oba zespoły z najlepszej czwórki wywalczyły bezpośredni awans do turnieju 1/2 Mistrzostw Polski, który odbędzie się 22-23 czerwca w Kołobrzegu.