Grafika prezentująca zdjęcie piłkarza na murawie i napis o informacjach ligowych Żorskiej Amatorskiej Ligii Orlika

Ruszyły rozgrywki Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika w sezonie 2020/2021!

Pod koniec sierpnia zakończyliśmy rozgrywki siódmego sezonu „Żorskiej Amatorskiej Ligi Orlika”, w których zwyciężyła drużyna „Multibiuro Madness KK Kwant Żory”. Był to sezon dość dziwny, a ze względu na przerwę spowodowaną przez pandemię COVID-19, rozgrywki trwały blisko rok.

Po upływie miesiąca wystartował nowy, ósmy sezon pod Honorowym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Piotra Kosztyły. Do rozgrywek przystąpiło 14 zespołów (około 280 uczestników), a spotkania nadal rozgrywane są na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej Nr 17 dzięki uprzejmości tamtejszej Dyrekcji. Rozgrywki potrwają od września 2020 do czerwca 2021.

Po rocznej przerwie do zmagań w „Żorskiej Amatorskiej Lidze Orlika” powrócił wielokrotny mistrz pod nieco inną nazwą „Palar Trans Żory”. Po rozegranych trzech kolejkach jest on liderem rozgrywek i wyprzedza zespoły „Multibiuro Madness KK Kwant Żory” i „Pniówek Team” lepszym stosunkiem bramek. Kto w tym roku sięgnie po mistrzostwo? Chętnych nie brakuje. Zapraszamy do śledzenia rozgrywek w zakładce ligi.