Pod hasłem „Zdrowo, bo na sportowo” ruszyły półkolonie z MOSiR-em

Poniedziałkowy pierwszy dzień upłynął kolonistom na sportowych zmaganiach. Dzieci ochoczo korzystały z bogatej oferty programowej, którą dla nich przygotował MOSiR Żory. Było łucznictwo, tenis stołowy, ziemny, karate, judo, zajęcia modelarskie. Nie zabrakło też nauki jazdy na rolkach i łyżwach na lodowisku. W kolejne dni również czeka na nie mnóstwo atrakcji rekreacyjno-sportowych. Nie zabraknie wyjścia do kina i na basen, będą mega animacje i inne konkurencje sprawnościowe. Natomiast w dniu dzisiejszym uczestnicy półkolonii wzięli udział w wycieczce do studia Filmów Rysunkowych, w Bielsku-Bialej, gdzie miały okazje zapoznać się z tajnikami powstawania animowanych bajek.

Przez cały okres trwania ferii dzieci otrzymywać będą dwa posiłki dziennie; śniadanie i obiad złożony z dwóch. Nad ich bezpieczeństwem czuwać będzie fachowa kadra wychowawców z pielęgniarką, a  zajęcia sportowe prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów, trenerów.

Z w pierwszego turnusu, w terminie od 11 do 15.02.2019r., skorzysta 34 kolonistów, a z drugiego 42, w terminie od 18 do 22.02.2019r.