Plakat przedstawia postaci jadące na rowerach, logotypy sponsorów akcji "Rowerowa Stolica Polski", informacje zawarte w tekście

Pobierz aplikację i kręć kilometry dla Żor! Do zdobycia atrakcyjne nagrody

Jeśli jeszcze nie dołączyliście do walki o Puchar Rowerowej Stolicy Polski , to czas najwyższy pobrać aplikację Aktywne Miasta, wybrać Żory z listy miast i dołączyć do rywalizacji, która potrwa przez cały czerwiec. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe!

Czas treningu dobiegł końca, a już lada moment rozpocznie się czerwcowa rywalizacja. Które miasto w tym roku zostanie Rowerową Stolicą Polski? O tym zdecydują przejechane kilometry, a więc nie czekajcie do ostatniej chwili i już teraz dołączcie do zabawy! W tegorocznej edycji bierze udział ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców – ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. W ubiegłym roku zwyciężyła Nowa Sól, która od dwóch lat nie oddaje koszulki lidera. Poza głównym pucharem dla zwycięzcy, organizator czyli miasto Bydgoszcz, przygotował także 5 pucharów, które trafią do najlepszych miast w pięciu kategoriach ze względu na ilość mieszkańców oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów, które trafią do 3 najlepszych miast w kategorii ogólnej. Ponadto osoby, które przejadą najwięcej kilometrów w rankingu ogólnym, mają szansę na zdobycie nagród indywidualnych. Szczegóły na stronie https://www.aktywne.miasta.pl.

Aby wziąć udział w zabawie wystarczy pobrać bezpłatną aplikację pn. „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Po uruchomieniu aplikacji, w formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać te istniejące i się do nich zapisać lub zaproponować własną. Osoby, które brały udział w treningu, który trwał do 21 maja, nie muszą ponownie zapisywać się do rywalizacji. Do prawidłowego działania aplikacji niezbędne jest umożliwienie jej działania w tle oraz wyłączenia trybu oszczędzania baterii w telefonie. Uczestnicy, którzy wykręcą dla Żor najwięcej kilometrów otrzymają atrakcyjne nagrody! A jest o co walczyć – dla trzech najlepszych rowerzystów i rowerzystek przygotowaliśmy bony do sklepu sportowego o wartości 100 zł każdy oraz nagrody rzeczowe. Ponadto najlepsi otrzymają pamiątkowe puchary ufundowane przez sklep Decathlon Żory – lokalnego partnera Miasta Żory w tegorocznej akcji.

W tym roku bardzo liczymy na pomoc najmłodszych w zwiększeniu szans na zwycięstwo. Przygotowaliśmy wyjątkową grę miejską pn. „Dzień Dziecka z Żorkiem”. Każde dziecko, które we wtorek 1 czerwca uruchomi grę w aplikacji i zaliczy wszystkie punkty zlokalizowane w pobliżu żorskiej Starówki, w nagrodę otrzyma maskotkę Żorka!

Zachęcamy również wszystkich uczniów z Żor do walki o tytuł „Najbardziej Rowerowej Szkoły w Żorach”. Szkoła, która po zakończonej akcji na swoim koncie będzie miała największą ilość przejechanych kilometrów, otrzyma pamiątkową statuetkę. Aby przyłączyć się do rywalizacji należy w aplikacji Aktywne Miasta, wybrać miasto: ŻORY, rodzaj grupy: SZKOŁY, a następnie z listy wybrać nazwę swojej szkoły i kliknąć DOŁĄCZ.

Entuzjastów rajdów rowerowych z pewnością ucieszy organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach rajd „Kręcimy na maxa!”, który odbędzie się w niedzielę, 13 czerwca. Zapisy od godziny 13:30 do 14:15 w dniu imprezy w Parku Cegielnia.

Przypominamy, że na specjalnie utworzonej grupie na Facebooku pn. „Rowerowe Żory” możecie się pochwalić przejechanymi kilometrami oraz pięknymi miejscami odwiedzanymi podczas rowerowych przejażdżek: https://www.facebook.com/groups/322751615735367/ .

Zapraszamy do polubienia oficjalnych profili rywalizacji w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/PucharRowerowejStolicyPolski

https://www.instagram.com/rowerowastolicapolski/