na zdjęciu z góry widok na turniej szachowy

Otwarty Wakacyjny Turniej Szachowy – 10.08.2023

W dniu 10 sierpnia w Parku Cegielnia, w pobliżu obiektu tężni solankowej odbył się „Otwarty Wakacyjny Turniej Szachowy” dla dzieci i dorosłych, którego organizatorami turnieju byli Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Klub Sportowy „Roszada” Żory. W turnieju wzięło udział 66 uczestników, rywalizujących w czterech kategoriach wiekowych. Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim, rozegranych zostało 7 rund, tempo 10 minut +5 sekund za każde posunięcie. W turnieju zwyciężył reprezentant „Roszady” Piotr Kamiński przed Mateuszem Olesiem (MKSZ Rybnik) oraz Markiem Wójtowiczem (Katowice). Nagrodzono także dzieci do 10 lat, dzieci w wieku 11-15 lat oraz młodzież 16-18. Najlepszą kobietą biorącą udział w turnieju okazała się Anna Kula (KSz Zefir Boguszowice). Najstarszym uczestnikiem turnieju był Bogdan Blaut, a najmłodszą zawodniczką Kinga Galewska. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.