na zdjęciu zawodnicy grający w szachy w hali sportowej

Otwarty Turniej Szachowy – 04.02.2024

W minioną niedzielę w Hali Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się „Otwarty Turniej Szachowy” w ramach tegorocznej Akcji Zima 2024 zorganizowany wspólnie przez żorski MOSiR oraz Klub Sportowy „Roszada” Żory. W czterech kategoriach wiekowych rywalizowało 81 zawodników. Turniej przeprowadzony został systemem szwajcarskim, rozegranych zostało 7 rund, tempo 10 minut +5 sekund za każde posunięcie. W turnieju zwyciężył Piotr Spyra, przed Pawłem Golimowskim oraz Kasperem Krasą. Nagrodzono także dzieci do 10 lat, dzieci w wieku 11-15 lat oraz młodzież 16-18. Najlepszą kobietą biorącą udział w turnieju okazała się Maria Góra. Najmłodszymi zawodnikami turnieju zostali Tymon oraz Róża Jaguś, natomiast najstarszym uczestnikiem był Pan Kazimierz Stryjski. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.